Śledź nas na lub dołącz do naszego

Japonia powoli staje się światowym centrum kryptowalut i posiada ponad 50% rynku ich wymiany. Wielu inwestorów na przykład z Chin przeniosło się właśnie na rynek japoński uznawany za bardziej stabilny. Dlatego też w Japonii zdecydowano się na stworzenie własnej kryptowaluty J-Coin.

Kryptowaluta J-Coin

Mizuho Financial Group to spółka holdingowa z sektora bankowości publicznej, która już w marcu 2019 roku zamierza uruchomić własną kryptowalutą opartą na yenie. Projekt zapoczątkowała grupa japońskich banków już w 2017 roku i zapowiada, że gdy wejdzie on w życie Japończycy będą mieli do dyspozycji gotowy ekosystem i na co dzień będą mogli płacić własną kryptowalutą J-Coin.

Nie będzie ona wykazywać zmian w kursie i nie będzie jej na giełdach. Będzie to odpowiednik japońskiego yena w wymiarze cyfrowym (stablecoin, czyli jeden do jednego).

J-Coin będzie obsługiwany przez tokijskie i okoliczne banki i nie będzie generował żadnych kosztów wymiany i składania depozytów, a ich realizacja będzie natychmiastowa. Również wszelkie transakcje dokonywane jak przez użytkowników, tak i przez sklepy, które akceptować będą nową walutę, mają być bezpłatne. Darmowe będą również transfery środków z banku na smartfon i odwrotnie, a także przesyłanie pieniędzy do innego użytkownika.

Japonia wdrożyła już wiele rozwiązań związanych z rynkiem kryptowalut. Bitcoin na przykład jest tam legalną kryptowalutą i można nim płacić w sklepie, a także opłacać rachunki. Celem wdrożenia nowej kryptowaluty J-Coin w Japoni jest promocja transakcji bezgotówkowych.

Wirtualna waluta J-Coin będzie obsługiwana przez mobilną aplikację na smartfony.

4.7/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters