Śledź nas na lub dołącz do naszego

TokenizEU nie zdecydowała się na ofertę szczycącego się silną pozycją na rynku kryptowalut Ethereum, celując we współpracę z firmą Ravencoin. Platforma wskazała aż sześć powodów podjęcia takiej decyzji.

TokenizEU i Ravencoin

TokenizEU jest europejską platformą świadczącą usługi wspierania firm w emisji security tokens należącą do Comistar Global. Jej działania ukierunkowane są na wsparcie całego sektora Security Tokens Offering (STO), zgodnie z obowiązującymi na terenie Unii Europejskiej regulacjami.

Platforma będzie emitowała security tokens za pośrednictwem Ravencoin, co wywołało niemałe zaskoczenie w środowisku branżowym z racji, iż dotychczas większość tego typu tokenów emitowana była na łańcuchu bloków Ethereum. Ravencoin powstała jako platforma open source, ukierunkowana na zapewnienie użytkownikom bezpiecznego obrotu zasobami (zamienianymi na tokeny), których formy mogą być dowolne – począwszy od papierów wartościowych, aż po aktywa własności lub kolekcje dzieł sztuki.

6 powodów dlaczego Ravencoin

Projekt Ravencoin wystartował w 2018 roku, ciesząc się już na starcie bardzo dużym zainteresowaniem. Niemniej jednak Ethereum i tak pozostaje niekwestionowanym liderem sektora security tokens, odnotowującym największą realizację w zakresie takich aktywów jak luksusowe nieruchomości, fundusze inwestycyjne czy dzieła sztuki, a wszystko odbywa się w zgodzie ze standardami ERC-20.

TokenzEU postanowiła jednak postawić na Ravencoin, podkreślając przy tym, że obdarza platformę dużym kredytem zaufania. Nie mniej jednak istnieje co najmniej 6 powodów przemawiających za tym, że jest to słuszna decyzja.

  1. Po pierwsze system Ravencoin został opracowany w celu tworzenia oraz przenoszenia zasobów, co usprawnia proces realizacji transakcji, a czego nie można powiedzieć o Ethereum.
  2. Po drugie posiada on specjalny system nadawania wiadomości, zapewniający komunikację pomiędzy wystawcami a posiadaczami tokenów.
  3. Kolejna kwestia – użytkownicy mają możliwość przesyłania kart do głosowania posiadaczom tokenów również w formie tokenów, dzięki czemu wyniki głosowania są przejrzyste i dostępne dla wszystkich.
  4. Ponadto użytkownicy Ravencoin mogą przekazywać posiadaczom tokenów dywidendy, udziały w zyskach bądź bonusy pieniężne w formie pierwotnego tokena RVN.
  5. Wśród korzyści znajduje się również innowacyjny sposób nazewnictwa, uniemożliwiający zastosowanie jednej nazwy do dwóch różnych zasobów.
  6. I po szóste, każdy wydawany przez Ravencoin token, może zawierać Interplanetary Filesystem (IPFS), aby objąć metadane dotyczące realnych zasobów, reprezentowanych przez tokeny, przy czym dostępne są one przez cały okres istnienia tokena.
5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters