Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologia blockchain obecna jest już w wielu obszarach, a kolejne rozważają jej zastosowanie. Perspektywy jakie rozpościera przed sobą to rozwiązanie skusiły również przedstawicieli branży jubilerskiej. MarketOrders, firma działająca w branży jubilerskiej, zapowiada wprowadzenie nowych rozwiązań opartych właśnie na łańcuchach bloków.

Badania MarketOrders

Prowadzone przez MarketOrders od dłuższego czasu analizy rynkowe jednoznacznie wskazują, że technologia blockchain może okazać się istnym przełomem w branży jubilerskiej.

Prowadzony projekt badawczy mógł dojść do skutku dzięki inwestycji zainicjowanej w ramach kampanii pozyskiwania funduszy na platformie Crowdcube – uzbierane środki pomogły stworzyć fundament pod modernizację sektora. Analizy prowadzono przez okres dwóch lat, a dowiodły one m.in. tego, że branża jubilerska jest wyjątkowo oporna na innowacje.

Blockchain w branży jubilerskiej

Tymczasem zastosowanie łańcuchów bloków w branży jubilerskiej może przyczynić się do pozyskania pełnej kontroli nad całym łańcuchem produkcyjnym, począwszy od wydobycia surowców, po moment, w którym biżuteria trafi do finalnego odbiorcy. Co więcej wdrożone rozwiązania pozwoliłyby działać w sposób oszczędny i ekonomiczny, zapewniając możliwość bezpośredniego śledzenia danych pochodzących od producentów, nie zaś sprzedawców ani klientów.

Badania prowadzone przez MarketOrders zaowocowały 60 stronicowym raportem, w którym objaśniono również jak miałoby wyglądać wdrożenie blockchain w działalność firm jubilerskich. Wykazano też trzy największe problemy branży, którymi są brak przejrzystości, wysokie koszty oraz brak innowacji cyfrowych. Łańcuchy bloków pomogą usprawnić procesy oraz zwiększyć wiarygodność firm, które dzięki temu zaczną generować większe zyski.

Bariery

Upowszechnienie się technologii blokchain w całej branży jubilerskiej jest jednak jeszcze dość odległą perspektywą. MarketOrders wskazuje bowiem, że ponad 90 proc. firm z tego sektora nie posiada nawet własnej strony internetowej. Zmiany są jednak konieczne, a ich brak doprowadzi do utraty przejrzystości, wysoko cenionej przez współczesnych konsumentów. Blockchain uczyni procesy sprzedaży i dostaw biżuterii nie tylko bardziej klarownymi, ale i bardziej dochodowymi.  

5/5 - (5 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters