Śledź nas na lub dołącz do naszego

Dynamicznie rozwijająca się gospodarka i rynek finansowy generują rozwój nowoczesnych technologii, które wspierają i ułatwiają działania przedsiębiorców. Co roku pojawiają się innowacyjne rozwiązania, które z powodzeniem zastępują te już istniejące. Dotychczasowa wiedza i doświadczenie stają się niewystarczające. Coraz częściej branża IT potrzebuje nowych specjalistów o niespotykanych dotychczas kompetencjach. Powstają nowe zawody i nowe miejsca pracy.

Nowe zawody w branży blockchain i kryptowalut

Dziś dzięki znajomości JavaScript lub PHP przeglądając oferty pracy czujemy się swobodnie i stabilnie, gdyż na rynku pracy wciąż brakuje specjalistów w tych dziedzinach. Wkrótce jednak sytuacja ulegnie zmianie, rynek zostanie uzupełniony. Rozwijają się natomiast nowe technologie, które stają się coraz bardziej popularne, a co za tym idzie popyt na programistów w tych nowych dziedzinach będzie coraz większy. Pojawiają się nowe zawody i niektóre staja się bardzo obiecujące.

Blockchain Engineer

Jedną z technologii, która potrzebować będzie w najbliższych latach specjalistów jest Blockchain. Do tej pory system ten znany był głównie specjalistom od kryptowalut i developerom. Coraz częściej jednak pojawiają się „kryptomaty”, gdzie bez problemów każdy możne kupić wirtualną walutę, taką jak Bitcoin czy Ethereum, a płatności kryptowalutami możemy dokonać w taksówce czy sklepie. W dobie zagrożeń w cyberprzestrzeni rozwój takiej technologii jak Blockchain wydaje się więc nieunikniony, a  dynamiczny rozwój kryptowalut w ostatnim czasie generuje ogromne zapotrzebowanie na specjalistów tej właśnie dziedziny.

Machine Learning Specialist

Większość z nas ma na co dzień do czynienia ze sztuczną inteligencją niewielkiego formatu w postaci różnych wirtualnych rozwiązań w swoich smartfonach. Nie jest jednak tajemnicą, że prace nad sztuczną inteligencją trwają i pochłaniają ogromne środki swoich inwestorów, którzy wcześniej czy później liczą na rezultaty tych badań. Powstały również pierwsze kierunki studiów o tej specjalności. Osoby wybierające zawód inżyniera machine learning lub specjalisty przetwarzania języka naturalnego muszą być jednocześnie specjalistami Javy, C, C++ i języków JavaScript, Perl lub Python.

Big Data Engineer

W USA najbardziej poszukiwanym obecnie i jednym z najlepiej opłacanych zawodów jest specjalista ds. analizy Big Data. Szczególnie cenieni są programiści Python. Język ten jest bardzo efektywnym narzędziem do zbierania i przetwarzania tera i zetabajtów danych istniejących w wirtualnym świecie. Dane zawarte w internecie i urządzeniach typu „Smart” są kopalnią wiedzy dla firm czy instytucji rządowych, a wiedza to podstawa współczesnego biznesu.

Nowopowstające technologie, które mają zrewolucjonizować rynek generują też nowe potrzeby, a co za tym idzie rośnie zapotrzebowanie na specjalistów w tej branży.

4.7/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters