Śledź nas na lub dołącz do naszego

Szwajcarska firma Taurus stała się licencjonowaną firmą papierów wartościowych. Swiss Financial Market Supervisory Authority FINMA, szwajcarski urząd nadzorujący rynek finansowy przyznał jej licencję na prowadzenie pierwszego na świecie, regulowanego rynku aktywów cyfrowych.

Platforma Taurusa o nazwie Digital eXchnage (TDX) stanowi odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie zarówno banków, jak i emitentów na dostęp do otwartej i niezależnej infrastruktury tokenizowanych papierów wartościowych i innych aktywów cyfrowych.

Wyjątkowy rynek stworzony przez Taurusa

Platforma TDX tworzy pierwszy na świecie rynek łączący banki, emitentów oraz inwestorów w celu wymiany różnych grup aktywów cyfrowych. Wdrożone przez firmę Taurus rozwiązanie ukierunkowane jest na odblokowanie płynności dla różnych uczestników rynku, co staje się możliwe dzięki tokenizacji kapitału, sztuki, kryptowalut, nieruchomości i innych aktywów cyfrowych.

Platforma powstała w oparciu o innowacyjną technologię, jako odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie podmiotów rynkowych na dostęp do regulowanego, niezależnego i otwartego rynku aktywów cyfrowych. Do TDX przystąpiły takie banki i instytucje finansowe jak Arab Bank Switzerland, FlowBank, Hypothekarbank Lenzburg i SEBA Bank oraz szwajcarska spóła giełdowa Investis Group.

Nowe perspektywy dla firm

Jak przekonywał jakiś czas temu Sebastien Dessimoz, współzałożyciel Taurusa, tokenizacja aktywów rzeczowych stanowi przyszłość inwestycji. To dzięki niej mniejsze i średnie firmy, a także większe korporacje nienotowane na giełdzie oraz firmy działające w branży nieruchomości, uzyskają dostęp do większej płynności oraz kapitału.

Dotychczas mogły osiągnąć to wyłącznie duże spółki notowane na giełdzie. Dzięki otrzymanej od FINMA licencji firmy papierów wartościowych, TDX dostarcza użytkownikom bezpieczną, regulowaną infrastrukturę cyfrową. Platforma, w zależności od aktywów bazowych oraz ram regulacyjnych, jest w stanie obsługiwać takie narzędzia jak płynne centralne księgi zleceń z limitem czy też systemy oparte na aukcjach.

O firmie Taurus SA

Taurus jest szwajcarską firmą założoną w 2018 roku w Genewie. Przedmiotem jej działalności są aktywa cyfrowe oraz technologia blockchain. Spółka oferuje swoim klientom zaawansowane rozwiązania z zakresu infrastruktury rynku finansowego dla aktywów cyfrowych i szeroką grupę innych usług finansowych. Taurus wypracował sobie pozycję lidera nie tylko w Szwajcarii, ale w całej Europie.

5/5 - (26 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters