Śledź nas na lub dołącz do naszego

Austriacka firma Riddle&Code FitTech Solutions, oferująca instytucjom finansowym obsługę procesu zarządzania aktywami cyfrowymi, uzyskała licencję FMA. Tym samym oficjalnie stała się dostawcą usług w zakresie wirtualnych oraz kryptograficznych tokenów.

Legalny dostawca usług kryptograficznych

Riddle&Code FitTech Solutions, jako jedna z pierwszych firm z sektora fintech działających na terenie Austrii, uzyskała licencję austriackiego Financial Market Authority (FMA). Dzięki temu otrzymała status dostawcy usług z zakresu wirtualnych oraz kryptograficznych tokenów. Działalność Riddle&Code skoncentrowana jest na promowaniu tokenizacji usług przemysłowych, którym trudno jest sprostać dość surowym wymaganiom regulacyjnym.

Jeszcze przed przyznaniem licencji przez FMA, firma zdobyła licencję szwajcarskiego regulatora FINMA, Dzięki niej zyskała możliwość w pełni legalnego wydawania tokenów płatniczych i użytkowych.

Entuzjazm

Jak przekonuje Alexander Koppel, dyrektor generalny Riddle&Code, rejestracja FMA stanowiła dla firmy ważny krok w stronę stania się wiodącym, w pełni zgodnym regulacyjnie dostawcą usług tokenizacyjnych dla sektora przemysłowego. Jednocześnie otwierają się przed nią nowe możliwości, związane z wdrażaniem nowoczesnych modeli biznesowych i usług związanych z tokenizacją.

O Riddle&Code FitTech Solutions

Riddle&Code FitTech Solutions to spółka zależna, należąca do cenionego, europejskiego przedsiębiorstwa Riddle&Code. Przedmiotem jego działalności są interfejsy blockchain. Firma zajmuje się dostarczaniem rozwiązań ułatwiających funduszom, giełdom kryptowalutowym oraz legalnie działającym instytucjom finansowym zarządzanie proces zarządzania aktywami cyfrowymi. Obejmuje on m.in. generowanie i przechowywanie kluczy, zgodność z przepisami, zarządzanie tokenami, a także kwestie związane z bezpieczeństwem.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters