Śledź nas na lub dołącz do naszego

Witajcie w naszym siódmym podsumowaniu tygodnia!

Giełda DX.Exchange rusza z ofertą stokenizowanych akcji NASDAQ

Giełda wystartowała w ubiegłbym tygodniu, a dzięki uzyskaniu licencji Estonian Financial Intelligence Unit oraz zgodności z europejską dyrektywą MiFID II, giełda będzie mogła funkcjonować na terenie Unii Europejskiej, a jej usługi nie będą dostępne dla obywateli amerykańskich. Oferta DX.Exchange obejmie zarówno możliwość nabywania i wymiany kryptowalut, jak i zakup akcji aż 10 prestiżowych spółek notowanych na giełdzie NASDAQ w formie stokenizowanych papierów wartościowych.

Więcej tutaj

Ledger Nano teraz również mobilnie

Nowa wersja znanego portfela sprzętowego – Ledger Nano X – która została ogłoszona na ostatnich targach CES – Consumer Electronics Show, będzie zawierała w sobie moduł bluetooth. Twórcy portfela udostępnią oczywiście odpowiednią aplikację mobilną, która będzie współdziałać z portfelem.

Więcej tutaj

Regulatorzy UE chcą ustalić jednakowe zasady

European Securities and Markets Authority (ESMA) oraz European Banking Authority (EBA) chcą ustalenia zasad dot. kryptowalut oraz ICO dla całej Unii Europejskiej. W opublikowanych raportach zauważają, że należałoby nad tym popracować chociażby ze względu na bezpieczeństwo inwestorów.

Więcej tutaj

Tajlandzkie Ministerstwo Finansów przyznaje licencje

Obecnie wiele firm ubiega się o niezbędne licencje, aby móc swobodnie działać w branży blockchain. Nie inaczej sprawy wyglądają w Tajlandii. Po ostatnim złożeniu wniosków przez firmy z tej branży – 4 z nich dostały licencje, a dwie odrzucono. Jak donosi raport odrzucone firmy nie spełniały wymaganych standardów i dlatego ich wnioski odrzucono.

Więcej tutaj

Bitwise chce uruchomić nowy ETF

Bitwise Asset Management wypełniło wstępny wniosek o uruchomienia ETF. Jak twierdzą, chcą sprostać wymaganiom i regulacjom, przez które dotychczas odrzucono większość propozycji ETF’ów na Bitcoinie.

Więcej tutaj

Koreańskie giełdy a rządowy audyt

Jak donoszą ostatnie raporty aż dwie trzecie koreańskich giełd kryptowalut nie przeszło rządowego audytu bezpieczeństwa. Tylko 7 z nich – Upbit, Bithumb, Gopax, Korbit, Coinone, Hanbitco, and Huobi Korea – przeszły test pomyślnie. Pozostałe 14 nie są wystarczająco dobrze zabezpieczone – tak twierdzi tamtejsze ministerstwo finansów, ale nie chce zdradzać konkretnie, które to giełdy.

Więcej tutaj

5/5 - (2 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters