Śledź nas na lub dołącz do naszego

Satoshi posiada dwa znaczenia. Pierwszym z nich jest najmniejsza część bitcoina. Drugim pierwszy człon pseudonimu, pod którym ukrywa się twórca lub twórcy bitcoina.

Artykuł jest częścią słownika w ramach darmowego szkolenia – Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego!

Satoshi – najmniejsza część bitcoina

Tak, jak dolar dzieli się na centy, bitcoin dzieli się na satoshi, czyli najmniejszą jednostkę rozliczeniową. Z tym, że wartość bitcoina podajemy z dokładnością do ośmiu miejsc po przecinku. Zatem nie powinna nikogo odstraszać wysoka cena bitcoina, gdyż można kupić nawet 0,00000001 BTC, czyli właśnie 1 sato, czyli satoshi.

Podział bitcoina na satoshi jest przydatny również na giełdach kryptowalut przy kupowaniu altcoinów. Większość altcoinów kupuje się za bitcoiny, więc cena altcoina wyrażana jest nie w dolarach amerykańskich, ale właśnie w satoshi i wynosi, np. 100 satoshi, czyli 0,00000100 BTC

Wskazówka: szybko i łatwo przeliczysz wartość satoshi i złotówek w naszym Kalkulatorze Kryptowalut

Satoshi Nakamoto

Satoshi w drugim znaczeniu to imię lub pseudonim, którym podpisał się twórca bitcoina w jego whitepaperze oraz na klasycznym forum bitcointalk, aktywny w 2009 i 2010 roku, czyli w pierwszej fazie istnienia projektu tej zdecentralizowanej i niezależnej, globalnej, pierwszej kryptowaluty i pierwszego zastosowania technologii blockchain. Później słuch po nim zaginął.

Do dzisiaj, mimo wielu lat wysiłków różnych osób, nie udało się ustalić prawdziwej tożsamości Satoshiego Nakamoto. Do dzisiaj nie ruszył on także swoich bitcoinów, które do teraz leżą na pierwotnym portfelu. Snute są domysły, że Satoshi Nakamoto nie żyje, siedzi w więzieniu lub kryje się za nim grupa ludzi, a nie jeden człowiek.

Zobacz więcej artykułów darmowego szkolenia – Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego!

4.6/5 - (10 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters