Śledź nas na lub dołącz do naszego

Wizja świata, w którymi prym będą wiodły innowacje cyfrowe, staje się coraz bliższa. Blockchain wkracza na nowe obszary, a jednym z nich jest sport, a dokładnie piłka nożna. Kolejne kluby piłkarskie zwracają się w stronę tej obiecującej technologii.

Zobacz również: Paris Saint-Germain łączy siły z giełdą kryptowalut CoinCasso

Kluby piłkarskie zainteresowane cyfrowymi innowacjami

Coraz więcej sportowców, a w ostatnim czasie nawet całych klubów, zwraca się w stronę technologii jaką jest blockchain.

Wiele wskazuje na to, że już wkrótce innowacje cyfrowe na stałe zagoszczą w piłkarskim świecie, wyznaczając dla niego zupełnie nowe reguły.

Drużyny piłkarskie przejawiają coraz większe zainteresowanie nową technologią, która może im pomóc nie tylko poszerzyć zakres swojej działalności, ale i przyczynić się do wzrostu zaangażowania samych fanów.

Blockchain jest bowiem w stanie przyczynić do stworzenia różnorodnej grupy usług, a także do wydania przez klub własnej waluty.

Spersonalizowane tokeny mogą zaś okazać się pomocne w budowaniu relacji z kibicami.

Zobacz również: Padł rekord w sprzedaży tokenów FC Barcelona (Fan Token BAR)

Co blockchain może dać piłce nożnej?

W ciągu ostatnich kilku sezonów piłkarskich można było zauważyć wyraźny zwrot w stronę nowoczesnych rozwiązań.

Skłania to do zastanowienia się nad tym, jakie korzyści świat piłkarski mógłby czerpać z technologii blockchain.

Zacznijmy od tego, że głównymi wartościami, na których się ona opiera są: zaufanie, odpowiedzialność, społeczność oraz decentralizacja. Ostatnia z nich, czyli decentralizacja, jest w stanie zapewnić klubom bezpośredni kontakt ze swoimi interesariuszami.

Zobacz również: Juventus Turyn jako pierwszy klub na świecie emituje oficjalny Token JUV

Tym samym nie zachodziłaby potrzeba angażowania osób trzecich. Dzięki temu nie tylko zredukowane zostałby koszty, lecz powstałaby zupełnie nowa jakość relacji z inwestorami, oparta na przejrzystości i bezpieczeństwie.

Ponadto tokeny, którymi mogłyby obracać kluby, stanowią płynne aktywa, nie niosące ze sobą ryzyka amortyzacji. Co ważne, można je zbyć w wartości wyższej niż pierwotna.

Wizja stworzenia świata piłkarskiego, który mogli współtworzyć wszyscy kibice wydaje się obiecująca.

Piłka nożna dopiero jednak rozpoczną swoją przygodę z blockchainem, a na rezultaty tej współpracy, niezależnie jak bardzo obiecująca się wydaje, trzeba jeszcze trochę poczekać.

Zobacz również: Zawodnicy Manchester City stokenizowani dzięki Superbloke

4.9/5 - (11 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters