Śledź nas na lub dołącz do naszego

Marka New Balance wykorzysta technologię blockchian, aby uwierzytelnić swoje produkty. Cel ten zostanie zrealizowany dzięki wsparciu Cardano – w pełni zdecentralizowanego projektu kryptograficznego bazującego na otwartym oprogramowaniu. Oficjalny komunikat w tej sprawie wydała firma badawcza Input Output Hong Kong (IOHK).

IOHK obwieszcza, że New Balance zastosuje blockchain Cardano

Dyrektor generalny IOHK, Charles Hoskinson, oficjalnie ogłosił, że amerykańska marka obuwnicza New Balance wykorzysta blockchaine Cardano, aby zwiększyć swoją wiarygodność wśród klientów.

Dzięki łańcuchom bloków zyskają oni bowiem lepszy dostęp do weryfikacji pochodzenia produktów, których nabyciem są zainteresowani.

W przypadku marki takiej jak New Balance uwierzytelnianie produktu można uznać za ważny element ogólnej strategii, przede wszystkim z uwagi na ogromną liczbę trafiających do sprzedaży, podrobionych towarów odzieżowych.

Technologia blockchain cieszy się coraz większą popularnością wśród firm

New Balance nie jest jedyną firmą, która zdecydowała się na zastosowanie technologii blockchaine w swoich łańcuchach dostaw, a jej popularność na tym polu sukcesywnie wzrasta.

Potencjał drzemiący w tym rozwiązaniu dostrzegła już m.in. firma Walmart, która w oparciu o blockchain opracowała własny system śledzenia żywności.

Technologię tę wykorzystują również m.in. firma winiarka Penfolds oraz znana sieć super i hipermarketów Carrefour.

O Cardano

Blockchain Cardano, na zastosowanie którego zdecydowała się New Balance to kryptowalutowy, zdecentralizowany projekt, a jego funkcjonowanie bazuje na tzw. otwartym oprogramowaniu.

Zobacz również: Cardano (ADA) – Opis i recenzja kryptowaluty

Główną wyróżniającą go cechą jest otwartość – wkład w jego rozwój może mieć bowiem każdy, kto posiada odpowiednie kompetencje i wiedzę, oraz wielowarstwowa struktura.

Najważniejszym założeniem Cardano jest stworzenie zdecentralizowanej sieci gwarantującej oszczędność energii oraz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Wykorzystano w tym celu algorytm Proof-of-Stake, uzupełniając go o nowe elementy.

Opiera się on na następujących założeniach: wyszczególnieniach tzw. epok i szczelin (slotów), stanowiących jednostki czasowe dla działania algorytmu (slot trwa 20 sekund, a epoka 21 6000 slotów) oraz wypłatach realizowanych co jedną epokę albo proporcjonalnie do monet zebranych na początku epoki, bądź zgodnie z ilością slotów, podczas których dochodzi do wyboru lidera sieci węzłów.

Zobacz również: Proof of Stake (PoS) – Jak kopać i ile zarobię?

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters