Śledź nas na lub dołącz do naszego

Horum Bank uruchomił swoją stronę internetową. Polski challenger bank opracował ofertę dla małych i większych firm, bazującą na technologii blockchain – Projekt Horum Bank. Nowy mobilny bank ma powstać na przestrzeni najbliższych miesięcy.

Strona internetowa dla zainteresowanych

Na nowo uruchomionej stronie internetowej użytkownicy będą mogli zgłębić wiedzę na temat tego, czym jest nowy projekt Horum, jakie są jego kluczowe cele oraz na jakich zasadach można nawiązać współpracę.

Co więcej na bieżąco zamieszczane są na niej informacje dotyczące poszczególnych etapów prac. Te realizowane są pod znakiem nowoczesnych rozwiązań, dalekich od rozwiązań stosowanych przez klasyczne banki, które jak zapewnia zarząd Horum, nie mają wiele wspólnego ze specyfiką nowego projektu.

Projekt Horum

Horum prowadzi obecnie prace nad projektem aplikacji mobilnej, w której zamieszczone zostaną wszystkie informacje związane z finansami oraz działalnością biznesową firmy.

Co więcej, dzięki zastosowaniu technologii blockchain, dostęp do platformy będzie zapewniony 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu.

Oferta Horum objąć ma również konta wielowalutowe, inteligentne kontrakty oraz szeroką grupę narzędzi służących wspieraniu zasobów biznesowych.

Jak twierdzą przedstawiciele Horum, tworzony przez nich bank, będzie opierał się na dwóch modelach: federacyjnym praz B4B, a kluczowa dla jego funkcjonowania będzie technologia blockchain.

Dzięki zastosowanym rozwiązaniom klienci otrzymają wsparcie jakiego potrzebują oraz zyskają możliwość swobodnego uczestnictwa w wymianie wiedzy rynkowej. Metodą płatniczą będzie tokenizacja, a inteligentne kontrakty zapewnią wysoki poziom bezpieczeństwa.

O Horum Bank

Horum Bank, jako firma z grupy Fintech ma zgodnie z planem prowadzić początkowo działalność jako instytucja pożyczkowa, oferująca małym i średnim przedsiębiorstwom finansowanie oraz karty kredytowe.

Założycielami challenger banku są byli pracownicy PKO Banku Polskiego. W ostatni czasie Horum nawiązał również współpracę z IMB oraz Asseco Poland, dzięki której możliwe będzie opracowanie struktur dla funkcjonowania globalnego, mobilnego banku opartego na technologii blockchain.

W ten sposób docelowo powstać ma na przestrzeni najbliższym miesięcy nowoczesna platforma technologiczna, na której Horum będzie mógł wystawiać swoje produkty.

 

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters