Śledź nas na lub dołącz do naszego

Świat kryptowalut rozrasta się w oszałamiająco szybkim tempie. Nic w tym dziwnego- jest to obszar gospodarki, który nie toleruje stagnacji. W pogoni za coraz to nowszymi rozwiązaniami nadszedł jednak czas na nieco bardziej spersonalizowaną wersję kryptoświata. Gwiazda damskiego tenisa, światowej sławy piosenkarz czy jedno z największych przedsiębiorstw globu – teraz każdy może posiadać swój własny token personalny.

„Sławne” tokeny personalne

Jedna z najlepszych tenisistek świata, Caroline Wozniacki, decyduje się wkroczyć na scenę krypowalut. I przyznać trzeba, że robi to w wielkim stylu. Podpisując umowę z Global Crypto Offering Exchange (GCOX) gwiazda damskiego kortu tworzy w świecie wirtualnych walut swój własny token personalny.

Bycie pierwszą kobietą świata sportu, która posiada swój własny token personalny to naprawdę niesamowita sprawa. Nie mogę doczekać się, aby zacząć rozwijać się razem z nim zanim inni ludzie zaczną się do niego dobierać”- mówi dla Reuters podekscytowana Dunka.

personalny-token-caroline-wozniacki
źródło REUTERS

GCOX deklaruje, że tokeny będą dawać kupującym możliwość nabycia ekskluzywnych towarów, a nawet wejść w interakcje z ulubionymi celebrytami (w tym przypadku z Caroline). Sami celebryci jednak otrzymywać będą wpływy ze sprzedaży ich własnej kryptowaluty.

Aby jednak kupić token personalny znanych osobistości, potencjalni nabywcy muszą najpierw nabyć własne tokeny GCOX (ACM), których sprzedaż dopiero się rozpoczęła. Dyrektor generalny GCOX, Jeffrey Lin co prawda odmówił jednoznacznej odpowiedzi na pytanie ile tokenów ACM zostało już sprzedanych. Powiedział jednak, że „teoretycznie staramy się zebrać 300-600 milionów dolarów”.

Trzeba również wspomnieć o tym, że tenisistka Caroline Wozniacki nie jest jedyną sławną postacią, która zdecydowała się podpisać umowę z GCOX. Kolejnym celebrytą jest amerykański wokalista Jason Derulo, który umowę podpisał początkiem tego roku. Ponadto, GCOX wśród swoich prywatnych inwestorów wymienia takie nazwiska jak Manny Pacquiao– były mistrz świata WBC, czy Michael Owen, gwiazda angielskiej piłki nożnej.

 

4.8/5 - (13 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters