Śledź nas na lub dołącz do naszego

Proces rekrutacji studentów przez uczelnie wyższe już wkrótce zostanie zrewolucjonizowany przez technologię blockchain. Technologiczny star-up Education Index opracował innowacyjne rozwiązanie o nazwie Libereka, będące jednocześnie pierwszą na świecie, międzynarodową platformą rekrutacyjną bazującą na łańcuchach bloków.

Libereka – nowe spojrzenie na rekrutację studentów

Technologiczny start-up Education Index opracował nowe narzędzie oparte na technologii blockchain – międzynarodową platformę rekrutacyjną o nazwie Libereka, oferującą kompleksowe rozwiązania, na których skorzystają zarówno studenci, jak i uczelnie wyższe.

Jej dużą zaletą jest funkcjonalność oraz nieskomplikowana obsługa. Każdy student ubiegający się o przyjęcie na wybraną uczelnie, otrzymuje swoje własne konto edukacyjne, służące m.in. do przechowywania wszystkich dokumentów wymaganych w procesie rekrutacyjnym.

Specjalna aplikacja Libereka Common Application & Scholarship (LCASS) umożliwia młodym ludziom kandydowanie na kilka uczelni jednocześnie oraz wnioskowanie o przyznanie stypendium.

Korzyści płynące z nowego rozwiązania

Jak twierdzą przedstawiciele Education Index, Libereka czyni rekrutację studencką znacznie prostszym procesem, a przede wszystkim mniej kosztownym.

Dzięki temu uczelnie wyższe mogą w większym stopniu skoncentrować się na innych, znacznie ważniejszych aspektach swojej działalności.

Nowe rozwiązanie znacznie skraca bowiem czas poświęcany na weryfikację ofert rekrutacyjnych i związanej z nimi dokumentacji.

Soumik Ganguly, dyrektor generalny Education Index jest również zdania, że dotychczasowe aplikacje rekrutacyjne są nieefektywne, a ich funkcjonowanie wymaga znacznych usprawnień.

Ponadto studenci korzystający z platformy Libereka, którym uda się dostać na wybraną uczelnię, mogą liczyć na wsparcie finansowe, którego najniższy gwarantowany próg wynosi 500 dolarów.

Wsparcie również po zakończeniu nauki

Korzystający z platformy Libereka studenci mogą liczyć na wparcie również po zakończeniu nauki.

Pod koniec okresu studiów system generuje bowiem coś na kształt świadectwa akademickiego, które można wykorzystać na przykład podczas poszukiwania pracy.

O Education Index

Start-up Education Index oficjalnie rozpoczął działalność w 2010 roku, jako kontynuacja projektu dyplomowego londyńskich studentów z 2007 roku.

Ważnym krokiem w działalności firmy było otwarcie w 2016 roku rosyjskiej filii, w której rozpoczęto prace nad platformą, mająca ułatwić studentom obranie najwłaściwszej dla nich ścieżki edukacyjnej, również za granicą.

Firma udziela także wsparcia marketingowego dla uczelni rekrutujących rosyjskojęzycznych studentów.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters