Śledź nas na lub dołącz do naszego

Coraz więcej drużyn piłkarskich zwraca się ostatnimi czasy w stronę technologii blockchain. To samo postanowił zrobić jeden z największych klubów brytyjskich – Manchester City, który nawiązał współpracę z południowokoreańskim start-up’em, opierającym swoje działania na cyfrowych rozwiązaniach. Superbloke, bo o nim mowa, specjalizuje się głównie w grach wideo związanych z tematyką piłkarską.

Zobacz: Tokenizacja – co to jest?

Obiecująca współpraca Superbloke oraz Manchester City 

Środowisko piłkarskie nie kryje swojego entuzjazmu z powodu podjętej współpracy z platformą Superbloke.

Jak przekonują przedstawiciele City Football Group, spółki holdingowej, do której należy Manchester City,  klub upatruje w nawiązanym partnerstwie szansy na poszerzanie zakresu wiedzy dotyczącej technologii blockchain.

Partnerstwo to posłuży również do zwiększenia zaangażowania fanów klubu w jego działalność.

Entuzjazm ten podziela także Superbloke, którego twórcy za sprawą współpracy z klubem zamierzają realizować swoją wizję związaną z wykorzystaniem blockchaina do zapewnienia piłkarskim kibicom możliwości posiadania tokenów ulubionych zawodników.

Współpraca z Manchester City stanowić ma pierwszy krok w stronę jej realizacji.

Zobacz również: Zobacz również: Fan Token Offering (FTO) – Token Kibica od Socios.com

Tokenizacja zawodników Machesteru City

Współpraca brytyjskiego giganta futbolowego z cyfrową platformą zakłada włączenie graczy drużyny, z wykorzystaniem ich piłkarskiego doświadczenia, do gry opracowanej przez Superbloke o nazwie FC Superstars.

Pozwoli to kibicom z Korei, Japonii oraz Azji Południowo-Wschodniej łączyć zamiłowanie do piłki nożnej z zamiłowaniem do gier wideo.

Co więcej platforma daje możliwość tokenizacji graczy.

Uczestnicy gry mogą bowiem zbierać i rozwijać własne, cyfrowe karty zawodników, sugerując się przy tym faktycznymi statystykami meczów.

FC Superstars ma formę zdecentralizowanej aplikacji, pozwalającej nie tylko na posiadanie cyfrowych zasobów reprezentujących graczy, ale również na tworzenie własnej drużyny oraz szkolenie jej zawodników.

Zobacz również: Token personalny Caroline Wozniacki

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters