Śledź nas na lub dołącz do naszego

Technologia blockchain wnosi nową jakość na rynkach, szczególnie kryptowalut. Wykorzystuje się ją coraz częściej, aby zapewnić bezpieczne zapisywanie i przechowywanie danych. Również w Polsce Blockchain rozwija się intensywnie. Społeczność tworząca i popularyzująca te rozwiązania działa w biznesie, prawie, branży FinTech i ICT.

Koniec roku sprzyja wszelkiego rodzaju podsumowaniom. Również w technologii blockchain w naszym kraju w 2018 roku wiele się działo. Liderzy tej technologii rozwijali startupy, zarządzali procesami korporacyjnymi i prowadzili przedsiębiorstwa, a także tworzyli innowacyjne rozwiązania technologiczne i interpretacje prawne.

Ranking polskich influencerów rynku kryptowalut 2018

1. Szczepan Bentyn

Na pierwszym miejscu Szczepan Bentyn, właściciel i prezes jednej z największych w Polsce firm działających w branży Blockchain: PNT, czyli Pracowni Nowych Technologii. Sam mówi o sobie, że jest samoukiem, jeżeli chodzi o programowanie. Ma też doświadczenie jako przedsiębiorca. Przyznaje, że inwestuje, a większość jego portfela to kryptowaluty, głównie Bitcoin. Spełnia się też jako bloger i pierwszy w Polsce Youtuber, który w swoich programach przybliżał temat kryptowalut. Pierwszego bitcoina kupił w 2013 roku. W 2017 roku wyemitował własny token personalny (BentynCoin BEN). Jest też konsultantem technologii Blockchain i mówcą na konferencjach w branży.

2. Sylwester Suszek

Sylwester Suszek to twórca największej w Europie giełdy kryptowalut BitBay. Od kilku lat buduje własny ekosystem kryptowalutowy poprzez otwieranie nowych kopalń, tworzenie systemów płatności, tokenizację i rozwój własnej giełdy. Po wpisaniu przez Komisję Nadzoru Finansowego BitBaya na listę ostrzeżeń publicznych Sylwester Suszek przeniósł swoją działalność na Maltę, gdzie obecnie odbywa się największy na świecie obrót cyfrowymi kryptowalutami. Jednocześnie jednak KNF zaprosiła Suszka do udziału w grupie roboczej zajmującej się regulacjami w branży kryptowalut.

3. Mateusz Mach

Mateusz Mach – już w wieku 17 lat stworzył aplikację Five App do komunikacji dla osób głuchych, a następna była platforma muzyczna OPUS, oparta na blockchainie. Jego najnowszy projekt Nextrope.com związany jest z implementacją technologii blockchain dla startupów, przedsiębiorstw i instytucji rządowych. Jest studentem ekonomii na New York University Abu Dhabi. W 2017 roku uhonorowany został tytułem „30 Under 30” przyznawanym przez „Forbes”.   

4. Michał Grzybkowski

Michał Grzybkowski jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Ekonomicznej w Poznaniu. Podczas studiów doktoranckich w Katedrze Inwestycji i Rynków Kapitałowych tej uczelni prowadził badania w zakresie ładu korporacyjnego. Zajmuje się doradztwem w projektach związanych z kryptowalutami i ICO prowadzonymi w kraju i za granicą. Jest prezesem najnowocześniejszej w Polsce serwerowni Beyond.pl. Korzystają z niej serwisy internetowe, operatorzy telekomunikacyjni, firmy i ośrodki przetwarzania danych.

5. Lech Wilczyński

Lech Wilczyński – współzałożyciel kantoru kryptowalutowego InPay i członek sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii. Ukończył Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych na kierunkach Robotyka i systemy wieloagentowe oraz inżynieria oprogramowania. Jest promotorem wykorzystania technologii cyfrowych walut i członkiem Polskiego Stowarzyszenia Bitcoin.

6. Zoe Adamovicz

Zoe Adamovicz działa w branży technologicznej i kryptowalut. Współtworzyła wyszukiwarkę aplikacji mobilnych Xyo kupioną przez amerykańską spółkę giełdową. Założyła Neufund – platformę inwestycyjną, której misją jest pozyskiwanie funduszy dla firm.

7. Rafał Zaorski

Rafał Zaorski założyciel i prezes KryptoJam SA, spółki, która zajmuje się między innymi tokenizacją spółek giełdowych. Przez wiele lat zajmował się restrukturyzacją spółek.

8. Rahim Blak

Rahim Blak twórca własnej kryptowaluty RahimCoin, a jednocześnie „artysta biznesu”. Prowadzi szkolenia o mediach społecznościowych i promocji. Jego firma Edron działa w branży e-commerce.

9. Tomasz Kozar

Tomasz Kozar – strateg technologiczny w Microsoft pomaga polskim przedsiębiorstwom w Cyfrowej Transformacji. Zajmuje się promocją i wdrażaniem rozwiązań chmurowych w oparciu o produkty Microsoft Azure.

10. Maciej Jędrzejczyk

Maciej Jędrzejczyk – blockchain technical leader oraz government industry solution architect w IBM Polska. Jest ekspertem IBM w dziedzinie wdrażania technologii blockchainowej.

 

Źródło: Blockchainext / Brand24

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

You have not selected any currencies to display

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters