Śledź nas na lub dołącz do naszego

Kolekcje NFT cieszą się coraz większą popularnością. W bieżącym roku najczęściej wyszukiwaną w Google jest kolekcja Axie Infinity, która osiągnęła wynik 706 000 prób wyszukania miesięcznie. Tuż za nią znalazły się kolekcje NBA Top Shot oraz CryptoPunks.

Kolekcja Axie Infinity z rekordowym wynikiem w wyszukiwarce Google

Zgodnie z raportem opublikowanym przez firmę Bacancy, kolekcja NFT Axie Infnity stanowi najczęściej wyszukiwaną w Google kolekcję w całym 2021 roku. Liczba miesięcznych wyszukiwań w skali globalnej dla Axie Infinity wynosi obecnie 706 000. Dla porównania, kolekcja NBA Top Shot osiągnęła wynik 396 000 wyszukiwań, a CryptoPunks – 42 000.

Nowe oblicze sztuki cyfrowej. Rynek NFT rośnie w siłę

Generalnie na przestrzeni całego minionego roku można było zaobserwować duży wzrost zainteresowania rynkiem NFT. Odnotowano bowiem aż 1,6 miliona wyszukiwań dotyczących tego obszaru.

Eksperci Bacancy tłumaczą taki stan rzeczy różnorodnością wystawianych kolekcji NFT, tworzącej zupełnie nowe podejście zarówno do sztuki cyfrowej, jak i przedmiotów kolekcjonerskich. Podkreślają przy tym, że zainteresowanie NFT będzie wciąż rosło.

Na kolekcję Axie Infnity składa się seria postaci gier reprezentowanych przez NFT w sieci Ethereum. Można je gromadzić, a następnie wymieniać, dzięki czemu gracze mogą zarabiać w trakcie gry. Łączna wartość kolekcji wynosi 3,06 mld dolarów.

Inne popularne kolekcje NFT

Ponadto w czołówce najpopularniejszych w bieżącym roku kolekcji NFT znajduje się również NBA Top Shot. Obejmuje ona tokeny reprezentujące szczególne momenty utrwalone w materiałach NBA. Wartość kolekcji szacuje się na 726,53 mln dolarów. Dużą popularnością cieszą się również kolekcje takie jak CryptoPunks, Art Blocks oraz Bored Ape Yacht.

Ogromnym sukcesem może poszczycić się również Beeple, cyfrowy artysta, którego dzieło reprezentowane przez NFT zostało sprzedane za 29 mln dolarów. Mowa tu o kinetycznej rzeźbie „Human One”, przedstawiającej spacerującego w futurystycznej scenerii astronautę.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters