Śledź nas na lub dołącz do naszego

Firma BANKEX, która ma już na swoim koncie opracowanie takich platform jak STO (Security Token Offering) i DSO (Digital Security Offering), zapowiedziała wprowadzenie kolejnej, cyfrowej giełdy papierów wartościowych. Główne korzyści wynikające z obrotu cyfrowymi papierami wartościowymi zależą w dużej od płynności ich przepływu oraz ich wartości. Aby warunki te mogły zostać spełnione, należy zapewnić inwestorom dostęp do rynków wtórnych, zaopatrzonych w security tokens.

Platforma BANKEX

Nowa platforma transakcyjna zapowiadana przez firmę BANKEX, zgodnie z założeniem ma przyczynić się do osiągania korzyści z jeszcze większą łatwością. Obrót cyfrowy stanie się jeszcze prostszy, co ma na celu przyciągnięcie większej liczby użytkowników.

Tokeny zabezpieczające operują różnymi protokołami, natomiast BANKEX postanowił w szczególności skupić się na następujących standardach: ERC-1400, ST-20, ERC-888. Każdy z nich stanowi element łańcucha bloków platformy Ethereum, a różnią się od standardowych tokenów poszerzonym zakresem funkcji. Choć nowy system umożliwia już prowadzenie transakcji, handel przebiega na razie na uproszczonych zasadach, jednak już w najbliższym czasie system obejmie zgodnie z zapowiedziami również STO – Security Token Offering.

BANKEX za pośrednictwem swojej platformy zamierza świadczyć również usługi powiernicze, dzięki czemu aktywa inwestorów będą lepiej zabezpieczone, na przykład poprzez system ubezpieczeń bądź ich zamrażanie.

Firma ukierunkowana jest przede wszystkim na kompleksowe działania. Choć poprzeczka ustawiona jest przez to dość wysoko, to dzięki konsekwentnej realizacji tego założenia, zwiększa się również potencjał i możliwości platformy. Jeżeli uda jej zrealizować swoje cele, wówczas inwestorzy nie będą już musieli korzystać z usług firm zewnętrznych, dzięki czemu ranga BANKEX-u w sektorze cyfrowych usług finansowych znacząco wzrośnie.

Do kwestii giełd cyfrowych odniosła się również Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych, podkreślając że jednym z ważniejszych problemów z nimi związanymi jest odpowiedni nadzór tego typu działalności. Wiele firm zadeklarowało co prawda podjęcie odpowiednich kroków w tym kierunku, jednak póki co nie widać jeszcze żadnych rezultatów na tym polu.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters