Śledź nas na lub dołącz do naszego

Już od dłuższego czasu krążą pogłoski, że Facebook prowadzi prace nad swoją własną kryptowalutą. Informację potwierdził ostatnio Bloomberg, jedna z największych na świecie agencji prasowych specjalizujących się w doniesieniach na temat rynków finansowych – najpopularniejszy serwis społecznościowy opracowuje wdrożenie swoich własnych stablecoin, operowanie którymi możliwe będzie za pośrednictwem należącego do Facebooka komunikatora WhatsApp.

Kryptowaluta Facebook

Nowa kryptowaluta, bazująca na dolarze amerykańskim, ukierunkowana jest na wspieranie procesu prowadzenia transakcji pieniężnych na poszczególnych rynkach. Przyczyny zwrócenia się Facebooka w stronę cyfrowych form płatności można upatrywać w fakcie, że zmienność rynku kryptowalut powoduje, że wciąż jeszcze nie są one wykorzystywane na większą skalę podczas transakcji płatniczych, choć z drugiej strony stały się one nieodzowną częścią wielu platform korporacyjnych.

Niemniej jednak, jak wiadomo z anonimowego źródła, sam Facebook wciąż rozważa różne strategie, w związku z czym wprowadzenie Facebook stablecoin nie zostało jeszcze ostatecznie przesądzone. Szczególnie dużo uwagi medium poświęca kwestiom związanym z bezpieczeństwem oraz przepisami prawa.

Facebook zdaje się być poważnie zainteresowany rynkiem cyfrowych płatności, tym bardziej że zatrudnia ponad 40 ekspertów specjalizujących się technologii łańcucha bloków oraz w kryptowalutach. Zespołem tym przewodzi David Marcus, zajmujący uprzednio stanowiska prezesa platformy PayPal oraz szefa aplikacji Facebook Massenger.

Zaangażowanie w całe przedsięwzięcie narzędzia takiego jak WhatsApp daje duże możliwości m.in. na rynku w Indiach, w których komunikator cieszy się bardzo dużą popularnością. Kraj ten jest z kolei liderem na skalę światową w kwestii transakcji pieniężnych, stąd strategia imperium Marka Zuckerberga zdaje się być bardzo dobrze przemyślana.

Tym samym aplikacja, jaką jest WhatsApp nabierze poważniejszej rangi, stając się jednocześnie narzędziem biznesowym. Warto również nadmienić, sam Facebook ma w sobie bardzo duży potencjał do obrotu kryptowalutami, jako że przyciąga miliardy użytkowników, a co za tym idzie – generuje miliardowe zyski. Wykorzystanie komunikatora WhatsApp zwiększy natomiast szanse na zdobycie rynku azjatyckiego.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters