Śledź nas na lub dołącz do naszego

World Economic Forum (WEF), opracowało nowy projekt związany z wykorzystaniem technologii blockchain o nazwie Blockchian Value Framework. Odegra on ważną rolę w edukowaniu współczesnych organizacji z zakresu efektywnego wykorzystania łańcucha bloków.

Blockchian Value Framework drogowskazem dla firm zainteresowanych blockchainem

World Econimic Forum (WEF), działające jako fundacja non-profit, jest organizatorem słynnego forum ekonomicznego w Szwajcarii, podczas którego poruszane są najważniejsze kwestie finansowe, w tym również odnoszące się do obszarów związanych ze zdrowiem oraz środowiskiem.

Organizacja poczyniła ważny krok w stronę technologii blockchain, opracowując we współpracy z International Organization for Public-Private Cooperation projekt Blockchian Value Framework, będący jednym z punktów strategii Building Value with Blockchain Technology, ukierunkowanej na pomoc organizacjom w efektywnym wykorzystaniu łańcuchów bloków.

Blockchain Value Framework ma wesprzeć firmy w lepszym zrozumieniu mechanizmu funkcjonowania tej innowacyjnej technologii. Jak twierdzi zarząd World Econimic Forum, nowy projekt skierowany jest do tych firm, które mają świadomość konieczności wdrożenia rozwiązań opartych na blockchainie, ale nie mają pomysłu jak tego dokonać.

Zobacz również:Darmowe Szkolenie. Kryptowaluty – jak zacząć i przetrwać? Kurs dla każdego. Podobne kursy oferowane są nawet za kilka tysięcy złotych!

Organizacje zwracają się w stronę blockchaina

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez World Econimic Forum, ponad połowa badanych firm zadeklarowała świadomość konieczności wykorzystania technologii blockchain w swojej działalności. W przeciwnym przypadku mogą utracić swoją pozycję rynkową. Najszersze zastosowanie okazały się mieć natomiast inteligentne umowy oraz automatyzacja oparte na blockchainie.

Edukacyjny wymiar projektu

Wobec dynamicznie zmieniających się warunków rynkowych, współczesne organizacje potrzebują drogowskazu w co i jak inwestować oraz w jaki sposób podejmować decyzje biznesowe. Taki właśnie wymiar edukacyjny można przypisać projektowi World Econimic Forum.

Blockchian Value Framework ma pomóc firmom w przeanalizowaniu swoich modeli biznesowych, mając przy tym na uwadze zwrot w stronę technologii blockchain.

Zgodnie z założeniem projektu, w pierwszej kolejności firma powinna zastanowić się jaką rolę w jej działalność mogłyby odgrywać łańcuchy bloków oraz jakich rezultatów oczekuje po jej wdrożeniu. To z kolei pozwoli na wskazanie najmocniejszych i najsłabszych obszarów funkcjonowania organizacji.

Co jednak najważniejsze, Blockchian Value Framework stanowić będzie szczególnej wagi pomoc w ocenie możliwości wdrożenia i zastosowania łańcuchów bloków.

5/5 - (2 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters