Śledź nas na lub dołącz do naszego

Znana z wysokiego poziomu cyfryzacji Szwajcaria, nie mogła jak dotąd poszczycić się liczącymi się na rynku platformami handlu kryptowalutami. Wszystko wskazuje jednak na to, że kraj ten w coraz większym stopniu zwraca się w stronę cyfrowego obrotu aktywami, w tym security tokens. Od nowego roku na terytorium Szwajcarii będzie można uzyskać licencję FinTech, co umożliwi przyjmowanie od obywateli depozytów o maksymalnej wartości nawet 100 mln CHF.

Wszystkie większe giełdy kryptowalut oferują użytkownikom możliwość deponowania konkretnych walut służących wyłącznie realizowaniu transakcji. Ponieważ za deponowanie walut odpowiedzialne są banki, szwajcarskie giełdy realizują przede wszystkim transakcje OTC bądź oferują możliwość zakupu z natychmiastowym przeniesieniem tokenów do portfela. Obecnie tworzonych jest jednak kilka projektów, które stworzą na terenie Szwajcarii korzystniejsze warunki do obrotu kryptowalutami.

Projekt Eidoo

Jednym z takich projektów jest obsługujący jednocześnie wiele różnych kryptowalut portfel Eidoo, alternatywna platforma obrotu, zaopatrzona w technologię umożliwiającą oferowanie użytkownikom security tokens. Pomyślnemu rozwojowi STO wróży m.in. stanowisko szwajcarskiej Rady Federalnej, która uznała technologię blockchain za bardzo ważną dla obrotu papierami wartościowym, zapowiadając jednocześnie zmiany legislacyjne korzystne dla tworzenia infrastruktury przychylnej budowaniu bankowej infrastruktury finansowej. W dłuższej perspektywie może to prowadzić do uruchamiania kolejnych platform oferujących security tokens.

Do alternatywnej platformy obrotu będą mogły przystąpić jednak wyłącznie uprawnione do tego podmioty. Pozostali użytkownicy, w tym osoby fizyczne, będą mogli brać udział jedynie w zorganizowanym systemie handlu lub w platformach typu peer-to-peer, posiadających jednak wszelkie funkcje właściwe dla autoryzowanych platform. Ich ograniczeniem jest to, że nie mogą one udostępniać ksiąg zamówień ani realizować zamówień nie dostępnych na rynku. Z jednej strony jest istotne umniejszenie funkcjonalności, aczkolwiek należy też zwrócić uwagę, że pozwala ono zaoferować całkowicie zdecentralizowane usługi bez udziału pośredników. Rada Federalna zapowiedziała jednak opracowanie stosownej regulacji, która umożliwi podmiotom nieupoważnionym udział w alternatywnych platformach obrotu.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters