Śledź nas na lub dołącz do naszego

Tokenizacja oraz security tokens nabierają ostatnimi czasy coraz większego znaczenia, a najwięcej korzyści zdają się przynosić na rynku nieruchomości, mających w większości przypadków wartość większą niż niejedna inwestycja. Wykorzystanie technologii blockchain w sektorze nieruchomości może przynieść liczne korzyści.

Partnerstwo Harbour oraz Convexity

Cyfryzacja rynku nieruchomości dokonywała się dotychczas na największą skalę w amerykańskim stanie Nowy York, jednak wszystko wskazuje na to, że zasięg ten wkrótce się rozszerzy dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy platformami Harbour oraz Convexity.

Harbour jest amerykańską firmą, która udziela wsparcia innym przedsiębiorstwom i projektom, które zmierzają w stronę tokenizacji. Jej główną ofertę stanowi wprowadzanie tokenów. Natomiast Convexity jest przedsiębiorstwem inwestycyjnym, którego przedmiotem zainteresowania są nieruchomości.

Platforma Harbour, użyczając swojego potencjału, umożliwi Convexity wprowadzenie oferty sprzedaży security tokens, stanowiących frakcjonowaną własność luksusowego osiedla mieszkaniowego należącego do Convexity. Inwestycja nosi nazwę The Hun at Columbia, a zlokalizowana jest w bliskim sąsiedztwie Uniwersytetu Karoliny Południowej.

Docelowo w ofercie ma znaleźć się 955 tokenów, a każdy z nich ma reprezentować jednostkowy udział w kompleksie mieszkaniowym. Cena pojedynczej akcji wyniesie 21 tys. USD, co nadaje całemu przedsięwzięciu wartość blisko 20 mln USD.

Oferta ta wydaje się atrakcyjna i ciekawa z wielu względów. Przede wszystkim dzięki wykorzystaniu rynków wtórnych, akcje będą zbywane w bardzo krótkim czasie, wskutek czego transakcje będą przebiegały szybko i płynnie. Warto również podkreślić, że tokeny wpisują się w kategorię papierów wartościowych, w związku z czym podlegają określonym regulacjom prawnym. Ich posiadacze powinni mieć więc zapewniony dostęp do sprawozdań finansowych celem zapewnienia jak największej przejrzystości transakcji. Z racji regulacji prawnych, sprzedaż aktywów o których mowa, ograniczona zostanie wyłącznie do akredytowanych inwestorów.

Choć Convexity jako pierwsza dostrzegła potencjał w mieszkaniach studenckich, to na pewno nie jest pierwszą firmą celującą w cyfryzację nieruchomości. Efektywne działania na tym polu podjęły już m.in. Realcoin, Atlant oraz Property Coin.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters