Śledź nas na lub dołącz do naszego

Wealthfront, amerykańska firma specjalizująca się w doradztwie finansowym, oficjalnie obwieściła, iż poszerzyła zakres swoich usług o dostęp do platformy Coinbase dla użytkowników obracających kryptowalutami. Klienci Wealhfront będą zatem mogli monitować swoje portfele za pośrednictwem Coinbase.

Wealthfront

Wealthfront została założona w 2008 roku w Kalifornii jako zautomatyzowana firma usług inwestycyjnych. Obecnie platforma zarządza zasobami wartymi ponad 10 mld USD. Jak przekonują jej przedstawiciele, specjalna aplikacja API (Application Programming Interface) pozwala na importowanie licznych danych umożliwiających użytkownikom śledzenie inwestycji, tworząc coś w rodzaju specjalnego pulpitu nawigacyjnego, pełniącego jednocześnie funkcje automatycznego konsultanta.

Kooperacja obu podmiotów stanowi dla Wealhfront ważny krok w stronę wschodzącego rynku cyfrowych aktywów, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Stąd też integracja z Coinbase zdaje się konieczna dla realizacji naczelnej misji firmy, jaką jest automatyzacja finansów, otwierająca przed klientami niespotykane dotąd możliwości inwestycyjne.

Ponadto Wealthfront jeszcze na początku tego roku zamierza dodatkowo zaoferować swoim klientom prowadzanie bieżących oraz oszczędnościowych rachunków bankowych. Coinbase zapowiada natomiast wejście na kolejne rynki europejskie: Andorę, Gibraltar, Islandię, Litwę, Guernsey oraz Wyspę Man.

5/5 - (2 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters