Śledź nas na lub dołącz do naszego

Krewni Pabla Picassa, jednego z najsłynniejszych hiszpańskich malarzy i rzeźbiarzy, wprowadzili na rynek 1,010 NFTs cyfrowych dzieł sztuki mistrza. Mowa tu o wyrobach ceramicznych, które nie były jeszcze wcześniej nigdzie prezentowane.

Dzieło hiszpańskiego malarza jako NFT

Potomkowie wybitnego hiszpańskiego artysty Pabla Picassa, jego wnuczka Marina Picasso oraz jej syn Florian Picasso, postanowili wykorzystać możliwości, jakich dostarcza Crypto Art.

Krewni malarza postanowili pokazać wyłącznie fragment dolnej części grafiki NFT, przedstawiającą kawałek ceramiki, na której widoczna jest gruba linia koloru żółtego, zielona plama oraz liczba „58”. Jak tłumaczy Marina Picasso, liczba ta nawiązuje do daty powstania ceramiki, czyli października 1958 roku. Wnuczka Picassa była wówczas dzieckiem.

Sentymentalne znaczenie NFT Picassa

Marina Picasso wyjawiła, że na ceramice przedstawiona została wyjątkowo wyrazista twarz. Wyznała również, że dzieło to jest jej szczególnie bliskie i przywodzi na myśl radosne wspomnienia z dzieciństwa, stanowiąc jednocześnie ważną część życia rodzinnego.

Pierwsza runda sprzedaży online 1,010 NFT przeprowadzona została na platformach Nifty Gateway oraz Origin Protocol. Natomiast dom aukcyjny Sotheby’s zamierza przeprowadzić w marcu aukcję, której przedmiotem będzie unikalny NFT, przedstawiający ceramiczną miskę Picassa.

Zwrot w stronę sztuki kryptograficznej

Wejście Picassa do świata Crypto Art stanowi przełomowe wydarzenie, z czego doskonale zdają sobie sprawę jego krewni. Wnuk malarza, Florian Picasso, podkreślił że wraz z matką, jako spadkobiercy jego spuścizny, dążą do zbudowania pomostu pomiędzy sztuką kryptograficzną a tradycyjną sztuką. W ten sposób oddają hołd wielkiemu artyście oraz jego kreatywnej twórczości.

Zgodnie z informacją przekazaną przez wnuczkę oraz prawnuka Picassa, część dochodów ze sprzedaży NFT, zostanie przekazana na cele charytatywne. Darowizna ma wesprzeć służbę zdrowia borykającą się z niedoborem pielęgniarek, a także działania ukierunkowane na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla.

Inne projekty

NFT Picassa nie są jedynymi, które stanowią łącznik pomiędzy sztuką kryptograficzną a sztuką tradycyjną. Wspomnieć należy tu chociażby o wspólnym projekcie wiedeńskiego Belvedere Museum oraz artèQ, w ramach którego jakiś czas temu ogłoszono uruchomienie NFT słynnego dzieła „The Kiss” autorstwa Gustava Klimta.

Krypto dzieło stanowi cyfrową kopię obrazu w wysokiej rozdzielczości, podzieloną na fragmenty 100 x 100. W rezultacie w ofercie znalazło się 10 000 sztuk, oferowanych jako NFT. Aukcja prowadzona jest na platformie thekiss.art. Dzieła trafią do nabywców w dzień walentynek, czyli 14 lutego.

AP Photo/Boris Heger

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters