Śledź nas na lub dołącz do naszego

Od 2009 r., kiedy powstał bitcoin, czyli pierwsza kryptowaluta na świecie, powstało ich tysiące i ciągle dołączają nowe. Traktowane początkowo przez największych graczy na rynku jako strefa finansowa geeków wolnego oprogramowania są już walutą, którą można zapłacić za samochód, nieruchomości, a nawet zwykłe zakupy.

Obecnie w kryptowaluty inwestują nie tylko miliarderzy, ale także fundusze inwestycyjne, jak BlackRock, a ich kapitalizacja stale się powiększa. W styczniu 2021 roku całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut, jakie są dostępne na rynku, po raz pierwszy przekroczyła poziom 1 biliona USD. Na początku lutego osiągnęła ona 1,17 biliona USD i wartość tego rynku była już większa od nominalnego PKB Indonezji czy Meksyku.

Według Investing.com na dzień 10.03.2021 r. całkowita kapitalizacja 4531 kryptowalut wynosi ponad 1,7 biliona USD, z bitcoinem na pierwszym miejscu listy rankingowej z kapitalizacją ponad bilion USD.

Coraz więcej przedsiębiorstw i instytucji praktykuje rozliczenia handlowe w kryptowalutach, zwłaszcza firmy nowoczesne i innowacyjne oraz instytucje FinTech. Microsoft akceptuje bitcoiny od 2014 roku, Overstock przyjmuje także inne kryptowaluty, dołączyły do nich także Home Depot, Whole Foods, NewEgg i wiele innych, których klienci korzystają z tokenów. Tesla i Microstrategy postawiły na bitcoin. Na altcoiny cardano i polkadot postawił fundusz inwestycyjny z Dubaju – FD7 Ventures. Oznacza to, że kryptowaluty stały się nośnikami realnej wartości na globalnym rynku. Alpaca Studio właśnie dołączyła do grona firm, które umożliwiają rozliczenia w kryptowalutach.

„Uważamy kryptowaluty za przyszłość cyfrowych transakcji finansowych i nie tylko. Cenimy je za innowacyjność i za to, że są szybkie i bezpieczne” – mówi CEO Alpaca Studio, Grzegorz Nowak. „Architekturę blockchain, która jest ich podstawą, wykorzystujemy w Alpaca Studio w projektach technologicznych. Z optymizmem i entuzjazmem obserwujemy, jak wiele innowatorskich firm wprowadza możliwość płatności w kryptowalutach i lokuje w nich część swoich zasobów. To pora na odważne decyzje, również na rodzimym rynku. Dlatego idziemy z duchem czasu i oferujemy elastyczne metody płatności dopasowane do realiów i możliwości technologicznych.”

Obecnie agencja umożliwia rozliczenia wybranych transakcji w takich kryptowalutach, jak bitcoin, ethereum, cardano i polkadot. „W przyszłości rozważamy wprowadzenie kolejnych. Rozliczenie w kryptowalucie odbywa się na podstawie faktury z zastrzeżeniem wszystkich obowiązków podatkowych dla danego typu transakcji” – dodaje Grzegorz Nowak.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters