Waluta True USD, która z założenia ma zawsze kosztować 1 dolar amerykański (1 USD). Konkurent owianego nienajlepszą sławą Tethera (USDT) oraz innych, dużo mniej popularnych kryptowalut typu bitUSD.

Popyt na rozwiązania typu Stablecoin wydaje się spory

Token już wprowadziły dwie bardzo duże giełdy – Bittrex (który zapowiadał uruchomienie par z tradycyjnym dolarem) oraz koreański Upbit.

Na jego stronie internetowej możemy znaleźć jedynie informacje o zespole, sprzedaży tokenów oraz zapewnienia, że można im zaufać. Brakuje konkretów, takich jak whitepaper i informacje o zabezpieczeniach oraz pokryciu tokenów we fiatach. To pokrycie teoretycznie występuje, bo token niby jest wspierany przez banki.

Na razie nie ryzykowałbym i czekał na rozwianie wątpliwości, co do tego “niby”. Oceniać tej kryptowaluty jako inwestycji nie ma sensu, gdyż jego cena z założenia nie powinna znacząco ulegać zmianom. Ponadto bez szczegółowych informacji na jego temat nie warto ufać mu jako bezpiecznej lokacie kapitału na czas wyjścia z kryptowalut.

True USD (TUSD) – opis i recenzja tokena
5 (100%) 4 votes

Pozostaw komentarz

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Realizacja Scythe Studio © 2018.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters