Śledź nas na lub dołącz do naszego

Dość dawno temu, niejaki Walton opracował technologię RFID – chipy, którymi można oznaczać przedmioty, np. ubrania. Zespół z Azji, oddając cześć wynalazcy, od jego nazwiska nazwał swój projekt Waltonchain. Ostatnio dodał do nazwy coś od siebie – czyli łańcuch blochchain.

Waltonchain ma usprawnić proces produkcji i dostaw produktów. Tworzyć wielkie bazy danych i w prosty sposób zarządzać nimi, analizować, np. co się najlepiej sprzedaje, w jakim rozmiarze i kolorze. Pomagać w identyfikacji przedmiotów, a także ich oryginalności. Łatwo się zorientować, co gdzie jest, co się kończy, co trzeba zamówić itd. To nic innego jak klasyczny przykład Internetu Rzeczy, który ma oszczędzać czas i pieniądze.

Waltonchain dopracowuje same chipy RFID, aby były jak najmniejsze, najtańsze i jak najwygodniej można było je skanować (wiele na raz i to z odległości).

Od strony kryptograficznej, Waltonchain składa się z łańcucha głównego i łańcuchów bocznych, których może być wiele, do różnych zastosowań, wręcz dla każdego klienta oddzielny. Ma to umożliwić dostosowanie systemu do konkretnych potrzeb, a także dać dużą skalowalność. Całość uzupełniają smart kontrakty wzorowane na ETH, duża prywatność (tajemnice handlowe) oraz sieć węzłów (wzorowane na DASH).

Plusy i minusy projektu Waltonchain

+ duży potencjalny rynek i obszar zastosowań produktów Waltonchain

+ świetny zespół, od ludzi z doświadczeniem w IoT, Google, Bloomberg, Samsung, po laureatów konkursów dla młodych geniuszy;

+ partnerstwa z kilkoma dużymi firmami, ostatnio podpisali umowę o współpracy z Zhangzhou Branch of China Telecom Corporation Limited oraz spółką z Alibaba Group (szczegóły w minusach)

+ ambitny, dość szczegółowy i dokładnie realizowany roadmap

+ w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie mainetu, masternodów oraz wydanie portfela;

+ tokeny mają być stosowane wszędzie, gdzie tylko się da, w obrębie projektu (na wewnętrznej giełdzie, jako GAS przy transakcjach, jako akcje uprawniające do dywidendy, fundusze systemu pożyczek itd.)

– do niedawna projekt zamknięty na Zachód (mieli nawet problem z wypowiedziami po angielsku), teraz powoli się otwiera i zaczyna się reklamować; jednak wciąż nie mają dobrego PR;

– w związku z tym projekt miał/ma opinię scamu – zarzucano mu to, iż partnerstwa są wymyślone, nigdzie nie potwierdzone; trudno zatrzeć takie pomówienia w świadomości inwestorów;

– ostatnio zaliczyli wpadkę marketingową – wyszło na jaw, że konkurs internetowy dla społeczności był ustawiony i wygrał w nim ktoś z teamu;

– oraz znacznie większą wpadkę rzucającą ponownie cień podejrzeń na prawdziwość ich partnerstw… ogłosili partnerstwo strategiczne z jedną ze spółek Alibaba Group (tak, tej Alibaby), a dzień później usunęli tweet i wydali niejasny komunikat w tej sprawie – trudno ufać takiemu projektowi

– skrót waluty źle kojarzący się na Zachodzie, szczególnie w USA – WTC w świadomości Amerykanów jednoznacznie łączone jest z World Trade Center i tragedią z 11.09.2001r.

Jeżeli wszystko dobrze się ułoży, to w przyszłości może być jedna z największych na świecie firm z branży IoT, z tysiącami klientów instytucjonalnych i oddziałami na całym świecie… chyba, że kłamią.

Jak widać, projekt jest bardzo ciekawy i ambitny, posiada realne zastosowanie teraz i w przyszłości. Szkoda, że ma tak dużo wad jako inwestycja.

Token WTC dostępny jest na Binance – zobacz nasz poradnik

4.7/5 - (12 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters