Śledź nas na lub dołącz do naszego

FuzeX – FXT – to projekt, którego celem jest produkcja inteligentnych kart na bazie czipu EMV – do płatności popularnymi kryptowalutami z grupy Ethereum, BitcoinCashDash czy FXT lub standardowymi walutami – w sklepach lub online – mające lepsze zastosowania niż konkurencyjne projekty typu TenX czy MCO.  Jest to rozszerzona wersja (o kryptowaluty) zdobywającej nagrody – multi-karty Fuze.

Kto tworzy FuzeX?

Projekt pochodzi z Korei Południowej, w skład którego wchodzi ponad 40-osobowy, międzynarodowy zespół składający się ze specjalistów od technologii blockchain, strategów marketingowo-biznesowych i programistów – na czele których stoi Andrew BaeMichael Park i Daniel Kim.

od lewej: Andrew Bae, Michael Park, Daniel Kim

Kto promuje karty FuzeX?

Do najciekawszych doradców biznesowych można zaliczyć bardzo popularnych w świecie krypto walut:   dr Moe Levin , krypto-influencer Charlie Shrem czy CEO Bitcoin.com – Roger Ver.

od lewej: dr Moe Levin, Charlie Shrem, Roger Ver

Technologia i możliwości kart FuzeX

Karta od FuzeX ma być tzw. inteligentną kartą do wszystkiego – do której będzie można podpiąć do 15 kart debetowych, kredytowych lub lojalnościowych oraz do 15 portfeli krypto walutowych. Karta będzie zaszyfrowana, zabezpieczona poprzez uwierzytelnianie dwupoziomowe i współdziałała z aplikacją na smartfony. Parowanie kart odbywać się będzie poprzez skanowanie ich czytnikiem i wgrywanie do aplikacji. Będzie obsługiwała większość najpopularniejszych metod – jako karta magnetyczna, system EMV, czy chip zbliżeniowy NFC . Bateria zasilająca kartę ma starczyć na 30 dni pracy, a następnie trzeba będzie ją podładować.

fuzex card

Jak karta FXT  ma działać w praktyce?

Mając załadowaną kartę obsługiwanymi kryptowalutami  (lub walutami konwencjonalnymi) idziemy do sklepu i:

  • Poprzez mały ekranik dostępny na karcie – bezpośrednio tam-  wpisujemy PIN i możemy przeglądnąć nasze konta wraz z natychmiastową konwersją kryptowalut do konwencjonalnej waluty na podstawie średniej z giełd (algorytm nie został jeszcze ustalony)
  • Następnie gdy jesteśmy już przy kasie – tak samo jak z konwencjonalnymi kartami dokonujemy zapłaty np. zbliżeniowo – w tym momencie system sprawdza czy mamy środki na koncie i autoryzuje transakcje, której potwierdzenie otrzymujemy w aplikacji na smartfonie

Przypomina mi to bardzo wygodny sposób działania karty wielowalutowej Revolut (oczywiście bez dostępu do płatności krypto walutami)

 

Do czego służą tokeny FXT?

1) kartę można kupić tylko i wyłącznie płacąc tokenami FXT (cena w przeliczeniu ma wynosić ok. 200$)

2) używając do płacenia walutę FXT – będzie można mieć lepsze przeliczniki transakcji i brak lub mniejsze opłaty

3) program punktów lojalnościowych za używanie ich tokenów FXT (w planach również rozszerzenie oferty jako zaadoptowanie tokenów do kart lojalnościowych np. przy zapłacie za hotele, bilety samolotowe, karty na siłownie)

Problemy, kontrowersje i obecne działania FuzeX

Obecnie zespół zrobił wszystko co mógł i tylko czeka na zielone światło, aby móc uruchomić sprzedaż kart, które są gotowe. Problemem jest to z czym borykają się konkurencyjne firmy – czyli oczekiwanie na BIN . Przez to na telegramowej grupie wielu ludzi przestaje wierzyć w projekt, nie rozumiejąc, że to nie jest zależne od zespołu. Jest to jednak tylko kwestia czasu, ostatnio pozwolenie takie otrzymały karty projektu MCO.

Zespół jednak nie przejmuje się tzw. FUD’em (fear, uncertainty, and doubt) i robi swoje:

Podpisuje umowę z projektem BitcoinCash – gdzie automatycznie doradcą biznesowym staje się wspomniany wcześniej Roger Ver. Jest to ważne partnerstwo, gdyż wiąże się to z porzuceniem oferowania płatności na karcie za pośrednictwem Bitcoina.

fuzex

Następnie – zawiera umowę o partnerstwo z Dash.

fuze x

Jak widać są to projekty z czołówki rankingu kryptowalut, a to świadczy o tym, że FuzeX wie co robi i jest traktowany poważnie.

Obecnie – tokeny FXT można zakupić np. na giełdzie z prowizją 0% –  Cobinhood

5/5 - (28 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters