Śledź nas na lub dołącz do naszego

Mówi się, że kryptowalut nie można dodrukowywać. Forki są tego zaprzeczeniem. Bitcoin Cash jest przykładem na to, że można było dodrukować bitcoina.

W przeciwieństwie do wielu innych forków (choćby późniejszego bitcoin gold), Bitcoin Cash nie wydaje się jedynie skokiem na kasę. Jego powstaniu przyświecały szczytne idee pozostania wierności założeniem i poglądom twórcy Bitcoina – Satoshiego Nakamoto.

Projekt ten posiada grono bardzo wiernych, czasem wręcz fanatycznych, zwolenników, którzy uważają, iż Bitcoin Core powinien przestać istnieć. Według nich prawdziwym Bitcoinem jest Bitcoin Cash.

Nie wchodząc w ten spór, co możemy stwierdzić patrząc na Bitcoin Cash z boku?

Jest to środek płatniczy. Pod tym względem miał być z założenia lepszy od Bitcoina, poprawiać jego braki.

Jak wyszło?

Bitcoin Cash jest dzisiaj szybszy od Bitcoina, ale istnieją znacznie szybsze od niego kryptowaluty służące do płacenia. Koszty przelewów BCH są znacznie niższe niż w przypadku Bitcoina, ale istnieją waluty o darmowych przelewach. BCH nie zapłacimy w zbyt wielu miejscach, a średnia dzienna liczba transakcji wykonywanych przy użyciu BCH jest o połowę niższa niż w przypadku chociażby Litecoina (ludzie chętniej używają nawet DogeCoina niż Bitcoin Cash).

Skąd zatem ta wysoka kapitalizacja Bitcoin Cash?

Pewnie dzięki wiernym wyznawcom, milionerom, którzy ogłaszali, iż swoje Bitcoiny zamieniają na BCH, a także niedawnej fali wzrostowej, do której próbowali podłączali się liczni inwestorzy, którzy złapali tzw. FOMO (fear of missing out – oznacza strach przed tym, co nas omija).

W chwili obecnej BCH nie wydaje się najlepszą inwestycją. Należy go traktować jako aktywo czysto spekulacyjne. W perspektywie długoterminowej, oceniam go jako ryzykowną inwestycję. Nie stoi za nim bowiem żadne rewolucyjne, przyszłościowe rozwiązanie, a wartość użytkowa jest bardzo ograniczona.

Bitcoin-Cash

Wśród starych użytkowników, wiernych idei, panuje duży sentyment do tej waluty właśnie za to, że podtrzymuje koncepcję decentralizacji i ma w nazwie Bitcoin, a nie Litecoin, czy Dogecoin. Nazwa to główny atut kryptowaluty Bitcoin Cash, który nie pozwoli jej tak łatwo zginąć i daje jej pewną przewagę w walce o masową akceptację jako środek płatniczy.

1.6/5 - (109 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

You have not selected any currencies to display

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters