Śledź nas na lub dołącz do naszego

TUSD – co to jest?

TUSD to token (rodzaj kryptowaluty) projektu o nazwie True USD. Token ten jest stable coinem. Oznacza to, że jego kurs jest powiązany z walutą tradycyjną (fiducjarną). W tym wypadku, jak sama nazwa skazuje, token TUSD z założenia ma zawsze kosztować 1 USD.

Stablecoins są odpowiednikiem zwykłej gotówki przeniesionej na blockchain. Dzięki temu nie mamy ryzyka kursowego, które dotyczy zwykłych kryptowalut, jak bitcoin czy litecoin, które w ciągu kilku minut mogą zyskać lub stracić na wartości nawet kilkanaście procent. Z drugiej strony, korzystamy z korzyści jakie niosą ze sobią kryptowaluty, czyli brak pośredników, szybkosć, niezależność i łatwość przelewu środków 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Stable coiny są również bezpieczną przystanią dla inwestorów w czasie bessy. Zamiast tracić środki patrząc jak kurs kryptowalut spada, można bitcoina i inne kryptowaluty wymienić na TUSD, bez konieczności zamiany ich na tradycyjne dolary lub złotówki.

TUSD – wady i zalety

TUSD nie należy mylić z USDT. Ten drugi token to Tether – najstarszy, najbardziej rozpowszechniony, lecz kontrowersyjny stable coin, powiązany z mającą problemy z prawem i notorycznie gubionymi środkami, giełdą Bitfinex.

W przeciwieństwie do USDT, True USD, czyli TUSD przechodzi regularne audyty, które pokazują, że w 100% posiada on zabezpieczenie w dolarach. Sprawia to, iż w tym momencie można mu ufać.

TUSD jest tokenem ERC20, czyli korzysta z sieci Ethereum (ETH), która jest najbardziej popularną platformą dla tokenów. Dzięki temu TUSD możemy przechowywać razem z wieloma innymi tokenami na licznych portfelach mobilnych, desktopowych i fizycznych. Przykładem może być MyEtherWallet.

TUSD już wprowadziły największe giełdy, w tym Binance i Huobi.

W prawdzie pary handlowe z TUSD jeszcze nie cieszą się aż tak dużą popularnością, jak pary z osiągającym największe wolumeny na całym rynku Tetherem (USDT), ale wraz z popularyzacją tego tokenu jego obroty wzrastają. Na polecanej giełdzie Binance pojawia się co raz więcej monet i tokenów, które możemy kupić bezpośrednio za TUSD, a dobowe obroty wielu z nich przekraczają już dzisiaj wiele milionów dolarów.

Używaj TUSD na Binance – zobacz nasz przewodnik po tej giełdzie

3.6/5 - (28 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters