Śledź nas na lub dołącz do naszego

Tokeny to instrumenty finansowe – tak zdecydował niemiecki nadzór finansowy BaFin. Zgodnie z jego oficjalnym stanowiskiem, bitcoina oraz wszystkie pozostałe kryptowaluty należy uznać za walory, w które zgodnie istniejącym, tradycyjnym prawem finansowym, można inwestować.

Tokeny to instrumenty finansowe

Kryptowaluty nie są już nowym zjawiskiem. Bitcoin jest z nami już od ponad 10 lat. Jednak wszedł na salony stosunkowo niedawno.

Ludzie zaczęli się masowo interesować kryptowalutami zaledwie kilka lat temu.

Wtedy też zauważyli je regulatorzy oraz instytucje finansowe.

Od wielu miesięcy różne instytucje próbują mniej lub bardziej skutecznie wprowadzać instrumenty finansowe, umożliwiające inwestowanie w bitcoina oraz inne kryptowaluty.

Zaczęło się od kontraktów terminowych CBOE.

Obecnie istnieją kontrakty futures CME na bitcoina.

Jednak amerykański regulator do tej pory nie zezwolił na bezpośrednie inwestowanie w fizycznego bitcoina poprzez instrumenty finansowe typu ETF.

Zobacz również: Liderzy sektora Security Token dzielą się swoimi przewidywaniami na rok 2020

Legalizacja kryptowalut

W 2020 roku, do tej pory wszystko idzie w dobrą stronę dla rynku kryptowalut.

Kilka dni temu Indie zalegalizowały kryptowaluty.

Do tej pory ich kupowanie było tam nielegalne. Likwidacja zakazu w drugim pod względem liczby ludności kraju świata jest fantastyczną okazją do rozwoju rynku tokenów w Indiach.

Należy przypomnieć, że z tym krajem związane są takie projekty, jak kupiona niedawno przez Binance giełda Wirex, a także kryptowaluta Zebi.

Ponadto dzisiaj Korea Południowa w pełni zalegalizowała kryptowaluty, co doprowadziło do silnych wzrostów koreańskich projektów, z tak zwanym koreańskim ethereum, czyli projektem ICON, na czele.

Status kryptowalut w Niemczech

Niemiecki organ nadzoru finansowego BaFin opublikował oficjalne stanowisko dotyczące statusu tokenów, bitcoina oraz pozostałych kryptowalut w obowiązującym w Niemczech prawie bankowym oraz ustawie o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy. Jak wskazano, kryptowaluty, bitcoin oraz wszelkie tokeny to instrumenty finansowe.

Zatem kryptowaluty w Niemczech to cyfrowa reprezentacja wartości, która:

  • nie została wyemitowana przez żaden bank
  • nie podlega gwarantowaniu przez bank centralny
  • nie podlega gwarantowaniu przez jakikolwiek podmiot publiczny
  • nie ma prawnego statusu waluty!
  • ale może być używana jako środek wymiany lub płatności przez osoby fizyczne i prawne
  • służy celom inwestycyjnym
  • może być przenoszona, przechowywana i wymieniana elektronicznie

Do tej pory kryptowaluty nie były zaliczane do żadnej kategorii istniejących w niemieckim prawie finansowym.

Teraz wszystko stało się dużo prostsze.

5/5 - (4 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters