Śledź nas na lub dołącz do naszego

Paystand uzbierał w rundzie inwestycyjnej aż 20 mln dolarów, które zainwestowane zostaną w rozwój płatności komercyjnych. Dokona się on dzięki platformie opartej na technologii blockchainPayments – as – a- Service dla cyklu gotówkowego B2B.

Sprawi ona, że płatności korporacyjne będą proste jak nigdy dotąd.

Pokaźna kwota dla Paystand – skorzysta wiele firm

Paystand to jedna z najszybciej rozwijających się platform płatności komercyjnych wykorzystujących technologię blockchain. Niedawno ogłosiła, że zabezpieczyła 20 mln. dolarów w drugiej rundzie finansowania.

Jako nowi inwestorzy przystąpili do niej: DNX Ventures, Battery Ventures, Epic Ventures, Commerce Ventures, and Wildcat Ventures.

Aktualnymi inwestorami są natomiast BlueRun Ventures, Leap Global Partners, Cervin Ventures i Serra Ventures.

Jak zapowiedział prezes firmy, Jeremy Almond, obecnie prowadzone są prace nad cyfryzacją cyklu gotówkowego, co z reguły trwa 30 dni, a niekiedy nawet dłużej.

Paystand oparł swoje działania na modelu subskrypcji, czyniącym wszelkie transakcje handlowe i płatności wyjątkowo prostymi i szybkimi. Jednocześnie umożliwia on zaproponowanie klientom alternatywy dla kosztownych transakcji opartych na opłatach.

Korzyści

Pozyskany kapitał zgodnie z planem zostanie wykorzystany do przyśpieszenia rozwoju firmy oraz oferowanych przez nią usług i produktów.

Obecnie Paystand jako jedyna platforma oferuje innym przedsiębiorstwom rozwiązanie prowadzące do cyfryzacji całego cyklu gotówkowego przedsiębiorstwa. Zapewnia przy tym sieć płatności w czasie rzeczywistym opartą na technologii blockchain, pozwalającą na natychmiastowy transfer środków pomiędzy firmami. Ponadto Paystand zapewnia również automatyzację procesu płatności faktur oraz integrację go z systemem ewidencyjnym danej firmy.

Jak przekonuje Almond, Paystand pozwala zaoszczędzić firmom nawet ponad 50 proc. kosztów ponoszonych z tytułu przyjmowania płatności oraz przetwarzania faktur, przyczyniając się jednocześnie do redukcji DSO nawet o 60 proc.

Paystand rośnie w siłę

Zdaniem prezesa Paystand, firma coraz bardziej rośnie siłę. Na przestrzeni ostatnich miesięcy zyskała aż 80 nowych klientów korporacyjnych, odnotowując jednocześnie 2,5 krotny wzrost przychodów w porównaniu z poprzednim rokiem.

Miesięczna liczba subskrypcji wzrosła natomiast o 240 proc. Obecnie blisko 160 000 firm realizuje swoje transakcje właśnie na platformie Paystand, co pozwala im generować oszczędności z tytułu ponoszonych opłat.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters