Śledź nas na lub dołącz do naszego

Cena bitcoina spada? Nie trać pieniędzy i nie trzymaj go. Naucz się, jak zarabiać na spadku ceny bitcoina!

Najprostszy sposób na grę na spadki

Tak, tak. Dobrze przeczytałeś. Można zarabiać na tym, że dana kryptowaluta, akcja lub waluta traci na wartości. Na pozór wydaje się to mało logiczne, ale tak w istocie jest. Grę na spadki nazywamy potocznie shortowaniem, czyli zakładaniem krótkiej pozycji.

Jeśli nigdy nie spotkałeś się z tym określeniem, zajrzyj najpierw do naszego artykułu: Shortowanie bitcoina – co to znaczy?

Jeśli potrafisz przewidzieć spadek ceny bitcoina, możesz na tym zarobić

Wystarczy, że zagrasz pozycję short na jednej z wielu popularnych giełd kryptowalut, gdyż wiele z nich oferuje już takie możliwości – gdy zarówno na wzrosty, jak i spadki wartości.

Najpopularniejszą giełdą jest Bitmex oferująca handel kontraktami na bitcoina z dźwignią do x100

Poradnik, przewodnik i instrukcja w jednym, czyli wszystko, co musisz wiedzieć o giełdzie Bitmex znajdziesz w naszym poradniku TUTAJ.

Należy zaznaczyć, że gra na tak zaawansowanej platformie, do tego z dużą dźwignią i w oparciu od depozyt bitcoinowy nie należy do łatwych. Z pewnością nie jest to zabawa dla każdego.

Jak zarabiać na spadku ceny bitcoina na Binance?

Dużo prostszy sposób na shortowanie bitcoina to gra na spadki na polecanej przez nas giełdzie Binance.

Jeśli jeszcze nie masz konta na Binance (a i tak prędzej lub później założysz) lub interface giełdy nie jest Ci znany, zajrzyj do naszego przewodnika dostępnego TUTAJ.

Do dyspozycji mamy dwie opcje. Albo gramy z większą dźwignią bardziej profesjonalnie (prawie jak na Bitmexie) albo zupełnie prosto, niemal tak samo, jak byśmy kupowali zwykłe kryptowaluty.

My przedstawimy ten najprostszy i najbardziej intuicyjny sposób. Taka jest właśnie gra na parze BEAR/USDT.

Świeczki będą zielone, kurs pójdzie do góry, my zarobimy. Nie ma praktycznie żadnej różnicy między tak łatwym shortowaniem bitcoina, a kupowaniem kryptowaluty i liczeniem, że jej cena wzrośnie.

Tokeny BEAR i BULL na Binance

Z par dostępnych na Binance rzucić się w oczy mogą tokeny BEAR oraz BULL.

Jak sama nazwa wskazuje, tokeny te przydadzą się kryptowalutowym niedźwiedziom (osoba przewidująca spadki) oraz bykom (osobom prognozującym wzrosty cen).

Kurs tych tokenów z założenia naśladuje cenę bitcoina. Jednak nie dosłownie. Inaczej nie byłoby sensu kupować tokena BULL. Wystarczyłoby kupić samego bitcoina, by zarobić na wzroście jego wartości.

Tokeny te posiadają dźwignię, czyli mnożnik razy 3.

Jeśli cena bitcoina wzrośnie o 100$, cena tokena BULL wzrośnie o 300$. Dzięki temu szybciej można zarobić lub stracić. Dzięki temu wystarczy zainwestować trzy razy mniej pieniędzy, aby zarobić tyle samo.

Analogicznie zachowuje się kurs BEAR. Jeśli cena bitcoina spadnie o 1%, cena tokena BEAR… wzrośnie o 3%. Dzięki takiemu rozwiązaniu, nie musi nasz umysł walczyć z dziwnym poczuciem, że coś tu nie gra… przecież są czerwone świeczki na wykresie, a ja zarabiam.

Token BEAR rośnie zawsze wtedy, gdy bitcoin spada. Zatem, jeśli przewidujesz spadek wartości bitcoina, kup tokeny BEAR, dostępne w parze z tetherem USDT na Binance.

Wzrost ceny tokena BEAR w dniu silnych spadków ceny bitcoina
Na rysunku efekt wzrostu ceny tokena BEAR o 65% w dniu silnych spadków ceny bitcoina

Jak grać na spadki na Binance?

  1. Musimy posiadać na swoim koncie stable coiny USDT lub BUSD (mniej polecany z powodu niższej płynności). Możemy je uzyskać sprzedając kryptowalutę w parze z USDT, np. BTC/USDT lub ETH/USDT.
  2. Wyszukujemy na Binance token BEAR w parze z USDT.
  3. Kupujemy go jak zwykłą kryptowalutę.
  4. Gdy zgodnie z naszymi przewidywaniami kurs bitcoina spadnie, kurs tokenu BEAR wzrośnie trzy razy bardziej. Jeśli kurs bitcoina wzrośnie, kurs tokenu BEAR spadnie.
  5. Realizujemy zyski lub stop loss sprzedając token BEAR, wymieniając go na USDT.
4/5 - (8 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters