Śledź nas na lub dołącz do naszego

Świadcząca usługi z zakresu finansów cyfrowych Tokenomica ogłosiła uruchomienie piaskownicy dla jednej ze swoich platform obrotu aktywami cyfrowymi – Security Tokens Issuance Platform (STIP).

Tokenomica jest firmą skupiającą różne narzędzia tworzenia i wydawania security tokens. Aby rozwijać swoją działalność ogłosiła uruchomienie dla jednej ze swoich platform STO – Security Tokens Issuance, własnej piaskownicy. Ma to na celu przede wszystkim przybliżenie użytkownikom tego, jak przebiega proces obrotu security tokens oraz popularyzację tego obszaru. Jak przekonuje dyrektor generalny Tokenomica, STO w przeciągu najbliższych lat ma szansę znacząco przekształcić obecny rynek inwestycyjny, a platforma STIP przyczyni się do przyśpieszenia tych zmian.

Środowisko testowe szansą rozwoju security tokens

Dotychczas z rozwiązania środowiska testowego, jakim jest sandbox, korzystały przeważnie organy regulacyjne celem wdrożenia przepisów prawnych odnoszących się do obrotu cyfrowymi papierami wartościowymi.

Tokenomica wykorzystała to rozwiązanie inaczej niż dotychczas, tworząc piaskownicę na bazie swojej własnej platformy. Dzięki temu użytkownicy nie będący dobrze zorientowanymi w zakresie zastosowania tokenów, będą mieli szansę przetestować proces obrotu nimi. STIP umożliwia tworzenie, wydawanie oraz uruchamianie security tokens, a wszystkie działania odbywać się będą w łańcuchu bloków Waves Testnet. Wygenerowane na platformie tokeny nie będą co prawda funkcjonowały poza środowiskiem testowym, jednak wdrażając takie rozwiązanie, Tokenomica przybliża użytkownikom na czym dokładnie polega rynek STO. Dodatkową zachętą do testowania cyfrowych rozwiązań na platformie jest ogłoszony przez Tokenomicę konkurs, w którym wezmą udział wszystkie edycje STO wydane na platformie STIP. Nagrodą główną jest 500 tokenów Waves.

O platformie

Tokenomica jest wielofunkcyjną platformą wspierającą obrót finansami cyfrowymi, czerpiąc przy tym zarówno z technologii blockchain, jak i z rozwiązań tradycyjnych rynków finansowych. Celem firmy jest stworzenie spójnego systemu obrotu security tokens i handlu aktywami, rewolucjonizującego współczesny rynek. Tokenomica oferuje w pełni zgodne pod względem regulacyjnym rozwiązania, łączące w sobie korzyści zarówno giełd scentralizowanych oraz zdecentralizowanych, opierając się przy tym na technologii Waves DEX.

Opracowana przez Tokenomicę platforma STIP jest kolejnym innowacyjnym rozwiązaniem z zakresu STO, które przybliża proces obrotu security tokens, zarówno prywatnym inwestorom, jak i firmom.

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters