Śledź nas na lub dołącz do naszego

Fortem Capital, polska spółka specjalizująca się w usługach deweloperskich, zapowiedziała poszerzenie z początkiem lipca zakresu swoich usług o nowy produkt, którym będzie platforma Initial Exchange Offering (IEO).

Fortem Capital uruchamia IEO

Dokładnie 4 lipca ma zostać uruchomiona przez Fortem Capital pierwsza  w Europie odsłona Initial Exchange Offering, której operatorem będzie Coinsbit – estońska giełda cyfrowa. Mimo, iż powstała ona dopiero w ubiegłym roku, to może poszczycić się szerokim gronem użytkowników oraz wyróżnieniem nadawanym najlepszym giełdom przez International Blockchain Life.

IEO bazować będzie na tokenie Fortem Capital (FCQ).

Przeczytaj również: Tokenizacja – co to jest?

Innowacja w branży nieruchomości

Token FCQ, którym operować będą użytkownicy platformy, zapewni im możliwość inwestowania w kilka nieruchomości jednocześnie, czego nie była w stanie zapewnić dotychczas żadna giełda cyfrowa.

Dzięki Fortem Capital inwestorzy zyskają jeszcze większe możliwości obracania kapitałem.

W pierwszej edycji EIO weźmie udział kilka wybranych nieruchomości, w które użytkownicy będą mogli inwestować za pomocą wspomnianego tokena FCQ, bazującego na protokowe ERC-20 sieci Ethereum.

Łączną wartość nieruchomości, które przystąpią do projektu, szacuje się na 35 mln dolarów.

Ponad dwieście milionów tokenów

Podaż tokenów FCQ wynieść ma zgodnie z planem 210 000 000 sztuk, przy czym ma być to stała liczba, która nie będzie ulegać żadnym zmianom. Ponieważ podaż została już odgórnie zaplanowana, dostępność tokenów będzie obejmować przede wszystkim tokeny z IEO, które zostaną rozdzielone pomiędzy konkretne inwestycje.

Tokeny Fortem Capital oparte są na faktycznych zasobach, dzięki czemu inwestorzy będą mieli swój udział w zyskach z nieruchomości – zyski te będą rosły równolegle ze wzrostem wartości budynków rewitalizowanych oraz komercjalizowanych przez firmę.

W projekt zaangażowała się również firma OAAM Blockchain Consulting, od której Fortem Capital otrzymało cenne wparcie ekonomiczne i marketingowe.

Fortem Capital wsparciem dla polskiego rynku

Projekt stanowi duże wyznanie, a jednocześnie szansę dla polskiego rynku nieruchomości, którym mogą zainteresować się już wkrótce inwestorzy z całego świata. Tym bardziej, że ceny mieszkań w największych polskich miastach sukcesywnie wzrastają, a w całym kraju zauważalny jest deficyt na mieszkania.

Platforma inwestycyjna Fortem Capital jest pierwszą na polskim rynku nieruchomości platformą bazującą na technologii blockchain, umożliwiającą bezpieczne inwestowanie w realizowane przez siebie projekty.

Przeczytaj również: Atlant (ATL) – tokenizacja nieruchomości – opis i recenzja projektu

5/5 - (3 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters