Śledź nas na lub dołącz do naszego

Dobiegła końca pierwsza edycja naboru kandydatów do Sandbox Blockchain – biznesowo-technologicznej piaskownicy dostarczającej różnego rodzaju możliwości testowana rozwiązań opartych na technologii blockchain.

Dzięki projektowi swoje pomysły będą mogły wypróbowywać w Polsce firmy z Izraela, Rosji, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Hiszpanii oraz Irlandii. Mowa tu o usługach z obszarów takich jak: finanse, bezpieczeństwo danych, rynek energetyczny oraz tokenizacja nieruchomości.

Testowanie nowych rozwiązań

Już w trzecim kwartale bieżącego roku aż 19 firm rozpocznie testowanie nowych rozwiązań dzięki platformie Sandbox Blockchain. Wśród nich znajdują się zarówno startupy, jak i przedsiębiorstwa reprezentujące branże takie jak energetyka, finanse, logistyka, sprzedaż, bezpieczeństwo danych, bankowość, tokenizacja, a także IT.

Projekt jest owocem współpracy grupy podmiotów, wśród których znalazły się: KIR, PKO Bank Polki, IBM, Chmura Krajowa, UKNF, Fundacja Fintech Poland, Fundacja KIR na Rzecz Rozwoju Cyfryzacji Cyberium.

Firmami, które jako pierwsze zakończyły proces formalnego on-boardingu na platformie, a co za tym idzie rozpoczęły etap testów, są Guarantizzy oraz Anchor Software. Jak przekonuje Jakub Wrede, przedstawiciel pierwszej z nich, wykorzystanie technologii blockchain może zapewnić wysoki zakres ochrony danych wrażliwych, umożliwiając jednocześnie realizację transakcji w czasie rzeczywistym.

Korzyści z przystąpienia do Sandbox Blockchain

Firmy, które przystąpiły do Sandbox Blockchain uzyskały dostęp do właściwie przygotowanego i bezpiecznego środowiska opartego na technologii rejestrów rozproszonych. To właśnie w nim będą testować nowe rozwiązania. Zostanie im również zapewnione wsparcie w zakresie kwestii regulacyjnych.

Jest to pierwszy w Polsce projekt technologiczny oferujący możliwość bezpłatnego testowania i wdrażania rozwiązań opartych na technologii blockchain. Uczestnicy projektu będą mogli nie tylko testować swoje pomysły, ale i wzajemnie wymieniać się swoimi doświadczeniami.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters