Śledź nas na lub dołącz do naszego

Thailand’s Stock Exchange zamierza jeszcze w tym roku uruchomić autoryzowaną, cyfrową giełdę papierów wartościowych. W tym celu zamierza wystąpić do Ministerstwa Finansów o przyznanie licencji na obrót cyfrowymi papierami wartościowymi. Jeżeli przedsięwzięcie dojdzie do skutku, SET stanie się jedną z niewielu globalnych giełd papierów wartościowych, prowadzących cyfrową platformę niezależną od giełdy tradycyjnej. Tajlandia celuje również w rynek security tokens.

Zarząd SET podkreśla, że udziałowcy giełdy wyrazili chęć przystąpienia do handlu aktywami cyfrowymi. SET zamierza osiągnąć przewagę nad licencjonowanymi giełdami aktywów cyfrowych zarówno pod względem kapitału, jak i poziomu zaufania.

Tajlandzka giełda daje sobie czas na wejście na rynek cyfrowych aktywów, z racji iż niektóre przedsiębiorstwa wciąż pozostają wierne tradycyjnym rozwiązaniom. Niemniej jednak wiele firm obracających papierami wartościowymi oczekuje złożenia przez SET wniosku o licencję. 

Popularność cyfrowych aktywów będzie tym większa, im bardziej zrozumiałym sektor ten stanie się dla inwestorów. Liderami rynku security tokens są obecnie Singapur i Malta, jednak należy mieć na uwadze, że jest to wschodzący rynek, który wciąż się rozrasta i dynamicznie rozwija. Zaistnieć na nim próbuje coraz więcej krajów, w tym również Tajlandia.

5/5 - (3 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net, LuksusoweHotele.pl oraz Golabek.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters