Śledź nas na lub dołącz do naszego

Powstaje nowe, globalne rozwiązanie z obszaru technologii finansowych – ekosystem giełdowy LCX, bo o nim mowa, zwiastuje kolejny krok w stronę rozwoju branży cyfrowych aktywów.

LCX – giełda Security Tokens

Docelowo LCX ma zgodnie z zamysłem jej twórców, stać się jedną z pierwszych licencjonowanych giełd security tokens, będącą częścią regulowanego rynku aktywów cyfrowych.

Powstać ma zgodna platforma STO służąca do emitowania, przechowywania oraz handlu kryptowalutami, tokenizowanymi papierami wartościowymi oraz pozostałymi aktywami cyfrowymi. Obecnie trwa proces pozyskiwania akceptacji organów nadzorujących.

Zobacz również: Liderzy sektora Security Token dzielą się swoimi przewidywaniami na rok 2020

Najważniejsze giełdy kryptowalutowe skupione w jednym miejscu

LCX (Liechtenstein Cryptoassets Exchange) jest innowacyjnym projektem zasługującym na szczególną uwagę z tego względu, że skupia on w jednym miejscu całą grupę interesujących rozwiązań takich jak chociażby terminal zapewniający dostęp do 15 różnych giełd poprzez zalogowanie się na jednej z nich.

Kluczowym narzędziem w przypadku Liechtenstein Cryptoassets Exchange jest specjalny terminal LCX, tworzący zaawansowaną platformę handlu kryptograficznego dostępną na wszystkich głównych giełd w ramach jednego interfejsu.

Początek

Twórcą i pomysłodawcą projektu jest Monty Metzger, który nieusatysfakcjonowany dostateczną ilością rozwiązań dla profesjonalnych inwestorów oraz dotychczasowymi systemami opartymi na blockchain, przez dłuższy czas poszukiwał czegoś, co spełniłoby jego oczekiwania.

I tak w 2017 zrodził się pomysł na LCX, który Metzger spisał na serwetce.

napkin

Luźno wyrażona koncepcja przerodziła się w jedno z najbardziej obiecujących przedsięwzięć rynku kryptowalutowego.

 Misja

Główną misją jaka przyświeca wdrażaniu w życie LCX jest wyznaczenie nowych dróg dla wykorzystania technologii blockchain w branży finansowej.

Tym samym nowa giełda ma stać się jednym z pierwszych, zgodnych regulacyjnie ekosystemów opartych na technologii blockchian, dedykowanym profesjonalnym inwestorom.

Projekt będzie koncentrował się przede wszystkim na kryptowalutach oraz aktywach fiat.

W dalszej perspektywie rozważane jest również utworzenie banku blockchain – LCX Bank, działającego na licencji bankowej, a skoncentrowanego przede wszystkim na bankowości korporacyjnej.

LCX dąży do tego, aby stać się liderem w obszarze rozwiązań blockchain. Swoim klientom będzie oferować szeroką gamę produktów i usług finansowych powiązanych z kryptowalutami, a także takich, z których będą mogli skorzystać uczestnicy tradycyjnego rynku.

Korzyści

Dzięki wspomnianemu już terminalowi LCX możliwe będzie zarządzanie całym cyklem życia aktywów kryptograficznych na kilku platformach jednocześnie.

Platforma pozwoli również na emisję różnych grup tokenów aktywów finansowych oraz zarządzanie emisją security token.

Aby ustandaryzować obrót security token stworzony został zdecentralizowany protokół zgodności o nazwie „The Lichtenstein Protocol”.

Funkcjonowanie LCX będzie dodatkowo wsparte specjalnymi modułami bezpieczeństwa oraz rozwiązaniami technologicznymi AML oraz KYC.

Token LCX

W ramach Liechtenstein Cryptoassets Exchange uruchomiony zostanie narzędziowy Token LCX,

Użytkownicy będą mogli wykorzystywać go do uiszczania wszelkich opłat za usługi świadczone przez platformę, takie jak subskrypcja terminala, usługi powiernicze oraz transakcje wymiany.

Ustalona na chwilę obecna cena minimalna tokena wynosi 0,10 USD, a determinowana jest ona takimi czynnikami jak m.in. popyt, podaż oraz aktualne ceny rynkowe.

Obowiązuje ona wyłącznie w odniesieniu do produktów i usług oferowanych w ramach ekosystemu LCX.

5/5 - (48 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters