Śledź nas na lub dołącz do naszego

Facebook nabył bazujący na technologii blockchain start-up o nazwie Chainspace, specjalizujący się w smart kontraktach usprawniających system płatności oraz innych usług.

Chainspace

Chainspace został założony przez naukowców z University College London. Opracowane przez nich rozwiązania przyciągnęły zarząd najpopularniejszej platformy społecznościowej, która zdaje się być coraz bardziej zaangażowana w rozwój sektora kryptograficznego. Głównym celem przejęcia star-up’u przez Facebooka było zintegrowanie zespołu wewnętrznego z zespołem Chainspace,

Zespół Chainspace pracował nad projektem stworzenia rozproszonej platformy księgowej, ukierunkowanym na w pełni przejrzyste przetwarzanie transakcji w zdecentralizowanym systemie, skupiając się przy tym przede wszystkim na szybkości i skalowalności transakcji. Niemniej jednak Facebook nie nabywa technologii Chainspace, ale zespół doświadczonych programistów, wobec czego przyszłość projektu, nad którym pracował start-up jest dość niepewna.

Mimo przejęcia Chainspace, polityka Facebooka względem kryptowalut wcale nie jest im przychylna. Dowodzi tego chociażby zablokowanie przez portal reklam ICO oraz kryptowalut. Choć zakaz ten został częściowo zniesiony, to i tak wielu operatorów działających w branży kryptograficznej nie może zamieszczać swoich reklam na Facebooku, w przeciwieństwie do innych firm z kategorii fintech.

Wiele jednak wskazuje na to, że król social mediów zamierza stać się ważnym graczem w obszarze krypto, czego dowodzi chociażby projekt opracowania przez Facebooka własnej kryptowaluty, która będzie mogła być wykorzystywana jako środek płatniczy w aplikacjach Messanger oraz WhatsApp.

Różne sprzeczne działania portalu doprowadziły do powstania wielu hipotez związanych z zainteresowaniem platformy obszarem kryptowalut. Choć żadnej z nich nie udało się potwierdzić, to pewnym jest, iż Facebook doskonale rozumie, że dokonująca się obecnie ewolucja technologiczna może mieć duży wpływ na przyszłość platformy. Dowodzi tego chociażby fakt, że Mark Zuckerberg zatrudnił ostatnimi czasy wielu ekspertów z obszaru kryptowalut oraz technologii blockchain.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters