Śledź nas na lub dołącz do naszego

Sygnum Bank i Artemundi połączyły siły, aby razem stokenizować obraz Picassa Fillette au beret. Po raz pierwszy w historii prawa własności do dzieła sztuki zostały przetransmitowane do publicznego łańcucha bloków przez bank, dzięki czemu inwestorzy zyskali możliwość nabywania i sprzedawania udziałów w dziełach sztuki, określanych jako Art. Security Tokens (AST).

Współpraca Sygmum Bank z Artemundi przełomem dla rynku sztuki

Rynek sztuki jest dość specyficznym obszarem. Jego otwarcie się na tokenizację oznacza rozpoczęcie zupełnie nowej epoki – dzięki niej dostęp do dzieł sztuki zostanie zdemokratyzowany. Jednym z nich jest obraz Picassa Fillette au beret, którego tokenizacja jest owocem współpracy Sygmum Bank z Artemundi, pioniera w obszarze inwestycji w sztukę.

Dzięki technologii blockchain globalny rynek sztuki otworzy się dla szerokiego grona nowych inwestorów. Tokenizacja dzieła Picassa oznacza ważne zmiany dla rynku sztuki. Przekształcenie jej w zbywalne zabezpieczenia klasy bankowej oparte na technologii blockchain, takie jak na przykład SyngEx Sygnum Bank, pozwala nawiązywać kupującym i sprzedającym bezpośrednie relacje, co wyklucza potrzebę korzystania z usług pośredników. Dzięki temu nie tylko zostają zredukowane koszty transakcyjne, ale i zapewniona lepsza przejrzystość całej branży.

4 000 tokenów wyemitowanych przez Sygnum Bank

Udział w Fillette au beret wyceniony został na cztery miliony CHF. Tokeny można subskrybować za pośrednictwem platformy elektronicznej Sygnum Bank – minimalna dopuszczalna subskrybcja wynosi 5 000 CHF. Transakcje będą rozliczane we frankach szwajcarskich, z wykorzystaniem cyfrowego stablecoina Sygnum (DCHF). Sprzedaż tokenów odbywa się na cyfrowej platformie transakcyjnej Sygnum.

Pełna zgodność z prawem

Posiadając status banku regulowanego, Sygnum Bank opiera każdą prowadzoną przez siebie emisję tokenów na solidnych podstawach prawnych. Zapewnia przy tym kompleksową obsługę, począwszy od pierwszej emisji, po rozliczenia i przechowywanie, a na obrocie wtórnym skończywszy. Projekt tokenizacji dzieła Picassa gwarantuje również prawną własność. Tokeny reprezentujące Fillette au bere są bowiem w pełni zgodne ze szwajcarskimi regulacjami, co zapewnia inwestorom wysoki poziom bezpieczeństwa.

5/5 - (5 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters