Śledź nas na lub dołącz do naszego

Artykuł sponsorowany. Zachowanie przejrzystości i transparentności giełdy kryptowalut jest istotne. Osiągnięcie tych dwóch wyznaczników może zrewolucjonizować rynek. Hybrydowość giełdy kryptowalut to niezwykle pożądane rozwiązanie. Zespół CoinCasso pracuje nad taką możliwością. Założeniem firmy jest połączenie zalet  scentralizowanych i zdecentralizowanych giełd. Jeżeli platforma zrealizuje swój pomysł, będzie to pierwsze tego typu przedsięwzięcie na świecie. 

Czy giełdy scentralizowane są bezkonkurencyjne?

Zdecydowanie najpopularniejsze są giełdy scentralizowane. Ich plusem jest większa płynność, szybsze transakcje oraz działalność wielu użytkowników jednocześnie. Działają podobnie do tradycyjnych giełd papierów wartościowych. Transakcje mogą być dokonywane tylko za pośrednictwem mechanizmów dostarczonych oraz zatwierdzonych przez organ centralny. Kontroluje je właściciel giełdy. Transakcje głównie są zależne od podmiotu bądź brokera, który kontroluje przepływ aktywów będących przedmiotem obrotu. Użytkownicy wpłacają środki bezpośrednio na platformę, a następnie giełda staje się odpowiedzialna za realizację zleceń kupna i sprzedaży w czasie rzeczywistym.

Przez system zarządzania scentralizowanych giełd kryptowalut, są one narażone na awarie często związane z atakami hakerów. Dlatego kwestia bezpieczeństwa i transparentności jest istotnym czynnikiem w budowaniu zaufania dla danej giełdy. 

Giełdy zdecentralizowane – priorytetem jest bezpieczeństwo

Właśnie dlatego powstały giełdy zdecentralizowane. Ich głównym plusem jest ochrona przed możliwymi zagrożeniami. DEX-y (“Decentralized Exchanges” – nazwa pochodząca od języka angielskiego) oferują wiele korzyści, które zwiększają bezpieczeństwo wszystkim funduszom użytkowników. Giełd zdecentralizowanych nie kontroluje pojedynczy podmiot bądź firma. Oczywiście, serwer, który hostuje domenę jest scentralizowany. Natomiast samej giełdy nie obsługuje żadne pojedyncze urządzenie. 

Zdecentralizowane giełdy na ogół opierają się o Ethereum, NEO, EOS, Tron lub innych platformach blockchain pozwalających na tworzenie tokenów. Transakcje przeprowadzane są poprzez wykorzystanie Smart Contractów (Inteligentnych Kontraktów). Aby wykraść środki haker musiałby wykonać atak na cały blockchain (np. tak zwany “Atak 51%”).

Porównanie scentralizowanych i zdecentralizowanych giełd

Źródło: https://xena.exchange/blog/the-dilemma-of-liquidity-and-security-centralized-vs-decentralized-exchanges/ 

Jeżeli nie istnieje pojedynczy podmiot nadzorujący giełdy zdecentralizowane, nie ma również jednego punktu kontroli środków użytkowników. Dlatego to korzystający mają ciągłą możliwość nadzorowania swoich funduszy, a wszystkie transakcje opierają się na mechanizmie peer-to-peer.  

Jednak obecnie, wszystkie działające platformy o charakterystyce zdecentralizowanej nie są perfekcyjne. Ich głównym problemem jest słaba szybkość blockchaina. Nawet najlepiej dopracowane blockchainy nie mają możliwości dorównania zdecentralizowanym giełdą, zwłaszcza w aspekcie ilości wykonywanych transakcji na sekundę. DEX-y stoją przed olbrzymim problemem skalowalności. Zdecentralizowane giełdy są również trudniejsze w obsłudze niż scentralizowane rozwiązanie. Przedzieranie się przez szereg inteligentnych kontraktów zdecydowanie odstrasza nowicjuszy. Nie jest wymagana żadna rejestracja, aby korzystać z DEX-ów. Niestety każda transakcja wymaga przelania funduszu z prywatnego portfela i z powrotem – takie działanie jest czasochłonne. 

Czego oczekują użytkownicy wobec giełd?

Przeprowadzone analizy przedstawiają, że scentralizowane giełdy dominują nad rozwiązaniem zdecentralizowanym. 81% użytkowników wybiera scentralizowane platformy. Natomiast wolumen ich handlu wynosi aż 99,17%! Giełdom zdecentralizowanym trudno będzie zdominować rynek. Procent użytkowników wybierających tego typu rozwiązania to zaledwie 19%. Jeszcze gorzej jest w przypadku ilości wykonywanych transakcji – 0,83%. 

Źródło: https://www.fintechfutures.com/files/2019/10/decentralised-vs-centralised.png

Można łatwo wywnioskować jaki rodzaj giełdy przeważa na rynku. Jednak dla korzystających z giełd kryptowalut zdecydowanie najważniejszym czynnikiem w korzystaniu z nich jest bezpieczeństwo, które lepiej jest przestrzegane w systemie zdecentralizowanym. 40% użytkowników uważa aspekt związany z ochroną za najważniejszy. Giełdy powinny również poprawić elementy związane z jakością handlu oraz płynnością transakcji – ponad 30% użytkowników uznaje je za priorytetowe wyznaczniki w trakcie wyboru danej platformy. Dlaczego te wszystkie aspekty są tak istotne? To wszystko przekłada się na efektywność giełd i ich możliwości. Stworzenie rozwiązania, które łączyłoby te wszystkie ważne czynniki, z pewnością byłoby niezwykłym osiągnięciem.

Innowacyjny projekt – to się liczy!

CoinCasso zapewne znane jest wszystkim pasjonatom kryptowalut, bitcoina i technologii blockchain. Marketing platformy jest prowadzony tak, aby komunikaty bezpośrednio docierały do starannie wyselekcjonowanej grupy odbiorców. Warto jednak przybliżyć ogólną ideę platformy, która jest obiecująca. 

Cały projekt oparty jest na podejściu całościowym. CoinCasso to nie tylko giełda” – wypowiedź CEO CoinCasso, Luke’a Ozimskiego doskonale przedstawia wizje całego przedsięwzięcia. Takie rozwiązanie będzie pierwszym tego typu projektem na świecie. Jej całościowy charakter oznacza wprowadzenie nowych metod na kilku warstwach biznesowych, które dotyczą rozwiązań kryptowalutowych. To możliwość,  która ułatwia korzystanie z nich.

Jednak czym tak naprawdę jest CoinCasso? Projekt jest w pełni demokratyczny – stworzony specjalnie dla użytkowników i budowany razem z nimi. Projekt posiada estońską licencję, która potwierdza bezpieczeństwo. Warto dodać, że CoinCasso w ramach ICO pozyskało fundusze w wysokości około 3 mln USD – dlatego możliwości rozwoju są ogromne. 

Token CCX – czym się wyróżnia spośród setek innych tokenów

Przedsięwzięcie wyróżnia token CCX oraz możliwość dzielenia się z zyskami z jego posiadaczami. Dzięki temu użytkownicy stają się częścią społeczności i mogą otrzymywać częściowy dochód z działań platformy. Tokeny może posiadać każdy użytkownik a ich zamrożenie daje multum korzyści. Do zalet przede wszystkim możemy zaliczyć zmniejszoną prowizję za handel kryptowalutami, prawo głosowania nad kolejnością tokenów dodawanych na giełdzie oraz możliwość uczestnictwa w innych projektach CoinCasso. Dodatkowo 80% zysków platformy wymiany jest rozdzielane między właścicieli zamrożonych tokenów CCX. Platforma jest legalna, w pełni otwarta dla użytkowników giełdy, której środki zawsze są widoczne i mogą być monitorowane przez całe społeczeństwo krypto entuzjastów. 

Cały zamysł powstał przez ograniczenia, jakie posiadają inne giełdy obecne na rynku. Możliwości przedstawione przez zespół CoinCasso idealnie łączą wszystkie zalety tych dwóch rozwiązań. Zapewniłyby pełną przejrzystość, bezpieczeństwo oraz zwiększenie szybkości transakcji – dlatego właśnie opracowano nowatorski blockchain! 

CoinCasso – pierwsza hybrydowa giełda na świecie

Czym wyróżnia się blockchain zaprojektowany przez CoinCasso? Pozwala użytkownikom na postawienie nodów i śledzenie aktualnego stanu bloków. Oznacza to możliwość nadzorowania każdej transakcji oraz łatwość w obliczeniach zysku. Osoby, które mają większą ilość funduszy, będą mogły wydobyć bloki oraz otrzymywać nagrody za wydobycie. 

Wykorzystanie algorytmu konsensu “Authenticated Proof of Random” w budowie blockchainu sprawiło, że każdy wskazany node może wydobyć bloki. W momencie wprowadzenia, aktywnych będzie 16 nodów, z czego 8 będzie przydzielone giełdzie. Reszta zostanie rozdzielona między posiadaczy największej liczby tokenów CCX

Dodatkowo w każdym bloku będzie zawarta informacja o wszystkich transakcjach, prowizjach i opłatach przeprowadzonych na giełdzie. Przejrzystość z łatwością pozwoli wykonanie obliczenia aktualnego stanu portfela osób korzystających z platformy – sumując wszystkie bloki od początku. 

Blok wydobywany co minutę oraz wszystkie informacje w nim zawarte są zatwierdzone przez Sieć. Gdy pojawi się problem z funduszami bądź oprogramowaniem giełdy – blok zostanie wydobyty, blokując operacje na kontach użytkowników, w których wystąpiła niezgodność. Brak integralności node’a z resztą sieci spowoduje odrzucenie bloku oraz blokadę danego noda.

Za wydobycie bloku możliwa jest nagroda, w postaci części prowizji należącej do giełdy. Posiadając noda, użytkownicy w łatwy sposób mogą otrzymać dodatkowe środki.

Cały zamysł projektu oraz jego realizacja obrazują jak istotne jest podejście zespołu do rozwijania rynku związanego z kryptowalutami. Zastosowanie ciekawych rozwiązań CoinCasso wprowadzi nową jakość i zmieni oblicze giełd cyfrowych walut.

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters