Śledź nas na lub dołącz do naszego

IOTA weźmie udział w innowacyjnym projekcie energetycznym, który będzie realizowany w Niemczech. Mowa o przedsięwzięciu o nazwie SUSEE (Secure Sensor Platforms for Smart Energy Networks), którego celem jest stworzenie nowoczesnego systemu służącego do przetwarzania danych sieciowych.

SUSSE angażuje instytucje badawcze

Jak obwieściła IOTA na swojej oficjalnej stronie internetowej, projekt SUSEE, w którym weźmie udział, jest owocem współpracy pomiędzy operatorem sieci energetycznej SWO Netz GmbH a instytucjami badawczymi Fraunhofer FIT/IPT, TU Chemnitz University, SMEs peerOS GmbH, mCloud Systems GmbH oraz TIP GmbH. To właśnie im IOTA ma dostarczyć wysokiej jakości infrastrukturę technologiczną.

2,6 mln euro dofinansowania

Projekt SUSEE otrzymał od niemieckiego rządu 2,6 mln euro dotacji, przyznawanej w ramach siódmej edycji Programu Badań nad Energią. IOTA ma zadanie stworzenie systemu transmisji danych połączonego z dostawami energii. Ma to być system bezpieczny, a jednocześnie skalowalny, będący w stanie odczytywać dane na temat zużycia energii od użytkowników końcowych oraz przechowywać je w stanie nienaruszonym. Projekt zapewni ważne wsparcie w obszarze komunikacji dotyczącej dostaw energii.

Obiecujące przedsięwzięcie

Przedstawiciele instytucji zaangażowanych w projekt żywią z nim ogromne nadzieje. Jak przekonuje Andreas Baumgartner, dyrektor generalny mCloud Systems, projekt będzie się opierał na połączeniu najnowocześniejszych technologii oraz protokołów IoT. dzięki którym bezprzewodowa transmisja informacji zyska wysoki poziom zaufania. We współpracy z IOTA opracowywana jest nowoczesna i bezpieczna infrastruktura technologiczna, która będzie stanowiła podstawę dla funkcjonowania SUSEE. Daniel Demmer, współzałożyciel PeerOS, podkreślił z kolei, że celem projektu jest stworzenie EKOsystemu otwartego dla wszystkich, przejrzystego i w pełni bezpiecznego. Natomiast Holger Köther, dyrektor IOTA ds. partnerstwa, wskazał że fundacja dąży do zagwarantowania integralności danych oraz bezpiecznego zarządzania nimi. Köther nie kryje również swojego entuzjazmu ze współpracy z nowoczesnymi, myślącymi przyszłościowo organizacjami.

5/5 - (4 votes)
Zapraszamy do odwiedzin naszych innych portali Ekskluzywne.net oraz LuksusoweHotele.pl

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters