Śledź nas na lub dołącz do naszego

Jak donosi portal Amerykański Bankier, nowy projekt kryptowaluty Ember firmy Prometheum pozyskał 12 mln dolarów kapitału początkowego, po tym jak Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zapowiedziała, że security tokens platformy dostępne będą dla inwestorów już na początku przyszłego roku.

Kryptowaluta Ember od Prometheum

Zarząd Prometheum żywi głęboką nadzieje, że znana z dość krytycznego podejścia do projektów ICO Komisja, zaakceptuje propozycję tzw. Rozporządzenia A dla nowej kryptowaluty firmy – Ember, którą jej twórcy określili jako tokeny „inteligentnego bezpieczeństwa” (smart security token). Jeżeli regulacja ta zostanie zatwierdzona, już wkrótce inwestorzy będą mogli legalnie obracać nową kryptowalutą na amerykańskim rynku papierów wartościowych.

Przedstawicie firmy twierdzą również, iż Prometheum jako pierwszy startup złożył do SEC wniosek o zatwierdzenie Rozporządzenia A w sprawie cyfrowej waluty, licząc jednocześnie iż zostanie ono zaakceptowane jeszcze przed jej wejściem na rynek. Projekt, zdaniem jego twórców, spełnia wszystkie wymogi SEC.

Prometheum zwróciło się do Komisji o uregulowanie kryptowaluty Ember co prawda już listopadzie 2017 roku, jednak wniosek pozostał bez odpowiedzi.
Pieczę nad kwestiami związanymi z finansowaniem projektu powierzono przedsiębiorstwu holdingowemu Hashkey Digital Asset Group z siedzibą w Hong-Hongu, specjalizującemu się w doradztwie oraz wspieraniu procesów inwestycyjnych firm operująch walutami cyfrowymi. Drugim strategicznym parterem firmy zostanie Wanxiang Blockchain Labs z siedzibą w Pekinie, udzielający przede wszystkim wsparcia technicznego.

Prometheum nie jest pierwszą firmą podejmującą wysiłki związane z uzyskaniem pełnej zgodności z przepisami prawa, potwierdzonej przed SEC. Można tu wskazać chociażby na Circle oraz Fidelity Investments. Komisja bardzo często postrzegana jest jako przeszkoda dla rozwoju sektora walut cyfrowych, jednak coraz więcej przedsiębiorstw dostrzega zasadność jej działań wobec coraz większej liczby oszustw dokonywanych w tym obszarze.

4.9/5 - (8 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters