Śledź nas na lub dołącz do naszego

Stellar (XLM) to platforma blockchainowa z własną kryptowalutą Stellar Lumens (Lumen). Pozwala na dokonywanie dowolnych transakcji potwierdzanych natychmiast, emisję tokenów i zbiórkę funduszy, przy czym wysokość opłat jest prawie zerowa. Stellar posiada również giełdę (DEX) obsługującą najpopularniejsze kryptowaluty, np. bitcoin, ale także waluty tradycyjne, takie jak dolar czy euro.

Nazwa platformy – Stellar pochodzi od przymiotnika „gwiezdny” (j.ang.), a kryptowaluta Stellar Lumen to nazwa podstawowej jednostki strumienia świetlnego.

Kryptowaluta Stellar (XLM)

Kryptowaluta Stellar ma charakter inflacyjny ze stałą stopą inflacji na poziomie 1% rocznie. W lipcu 2014 roku, gdy uruchomiono sieć utworzono 100 mld XLM, a dziś w obiegu rynkowym jest ich tylko 19 mld. Na początku 2 mln jednostek zostało przekazanych do startupu Stripe oferującego płatności internetowe, a z którym Stellar współpracował od samego początku. Dzięki temu Stellar otrzymał 3 mln dolarów dofinansowania.

Kryptowaluta Stellar Lumens (XLM) służy do pokrywania prowizji transakcyjnych w sieci i nie jest oparta na algorytmie konsensusu Proof of Work, a więc XLM nie jest wydobywany i w sieci nie występują górnicy, jak to się dzieje np.przy bitcoinie. Na początku działalności doszło po prostu do jednoczesnego utworzenia 100 mld jednostek XLM.W sieci Stellar nie zarabia się na prowizjach transakcyjnych, zwiększa się natomiast maksymalną podaż XLM w „puli inflacyjnej”.

Dzięki temu kryptowaluta Stellar umożliwia łączenie banków, systemów płatniczych, a także zwykłych ludzi i przesyłanie pieniędzy możliwie najtaniej na całym świecie.

Każde konto musi jednak posiadać minimalne saldo bazowe wynoszące 0,5 XLM, a opłaty transakcyjne są ustalone z góry, nie ma więc możliwości ich modyfikacji. Opłata za każdą transakcję jest jedną z najtańszych i obecnie wynosi 100 Stroopów, czyli 0,00001 XLM. Jest to też jedna z najszybszych sieci zdolna przetwarzać około tysiąca transakcji na sekundę.

Kryptowaluta Stellar Lumens obsługiwana jest przez wiele portfeli jednak ten podstawowy dla XLM to Foxlet Stellar Wallet dostępny dla Windows, MacOS i Linux. Uniwersalny portfel to natomiast BlockEQ dostępny na komputery i smartfony. Oba portfele są też kompatybilne z tokenami sieci Stellar. Mobilny portfel dla XLM to popularny Lobstr Wallet dostępny na systemy Android i Apple.

Kryptowaluta Stellar Lumens notowana jest na 36 giełdach kryptowalut. Szczyt notowań osiągnąła 4 stycznia 2018 roku wraz ze wzrostem całego rynku kryptowalut. Kurs wyniósł wówczas około 93 centy (USD). Obecnie znajduje się w ścisłej czołówce pod względem wartości.

https://www.youtube.com/watch?v=mB9UW7HK8pc

3.8/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters