Śledź nas na lub dołącz do naszego

Bakkt to wydarzenie bez precedensu, po raz pierwszy największe instytucje będą miały okazję zainwestowania bezpiecznie na regulowanym i płynnym rynku kryptowalut bez żadnych ograniczeń.

Okres zimy na rynku kryptowalut może się niebawem skończyć!

12 grudnia 2018 roku instytucja Intercontinental Exchange (ICE)  umożliwi obrót nowym kontraktami Bakkt Bitcoin (USD) oraz dodatkowo wprowadzi usługę “magazynowania” Bitcoina.

Jedną z najciekawszych rzeczy jest fakt, iż kontrakty na Bakkt mają być rozliczane poprzez “fizyczne” zabezpieczenie w postaci Bitcoina. Oczywiście oznacza to wzmożony popyt na tą kryptowalutę. Dla odmiany giełda Bitmex operuje kontraktami na wiele milionów bez konieczności zabezpieczenia w postaci fizycznego Bitcoina.

Bakkt został stworzony w sierpniu 2018 przez instytucję  ICE (Intercontinental Exchange builds), jest to potężny gracz, który kontroluje giełdę New York Stock Exchange.

Firmy które wspierają ten projekt to między innymi Star Bucks oraz Microsoft.

W sierpniu 2018 r. dominująca Spółka ICE wydała oświadczenie, w którym ogłosiła, że ma zamiar korzystać z usługi chmurowej Azure firmy Microsoft w celu “stworzenia otwartego i regulowanego globalnego ekosystemu zasobów cyfrowych”. Star Bucks ma być jednym z pierwszych klientów korzystających z usług Bakkt..

Wszystkie transakcje będą rozliczane w walucie USD,  minimalna ilość w pojedynczym kontrakcie to aż 10 Bitcoinów.

“In bringing regulated, connected infrastructure together with institutional and consumer applications for digital assets, we aim to build confidence in the asset class on a global scale, consistent with our track record of bringing transparency and trust to previously unregulated markets,”

ICE to potężny gracz operujący na rynku, który może podnieść kapitalizację wielokrotnie.

Jest to zupełnie nowe przedsięwzięcie, ICE zadeklarowało iż chce uczynić Bitcoina globalną kryptowalutą którą będzie można handlować na o wiele szerszym rynku niż dotychczas. ICE nawiązała współpracę z regulatorami finansowymi oraz specjalistami z zakresu doradztwa w handlu detalicznym oraz technologicznym, dzięki temu chcą stworzyć rynek na którym w łatwy, bezpieczny i zgodny z przepisami sposób, będzie odbywać się handel BTC.

Warto zauważyć iż świat wielkich finansów i dużych graczy podchodził do rynku bardzo nieufnie i ostrożnie, przede wszystkim z powodów braku regulacji, ryzyka i niestabilności na rynku kryptowalut. Na rynku kryptowalut dochodziło i nadal dochodzi do wielu manipulacji, które także nie zachęcają dużych graczy do inwestycji , to wszystko nie było raczej zachęcającym sygnałem dla świata finansów. Bakkt ma to docelowo odmienić ten “ryzykowny” rynek.

“Bakkt is designed to serve as a scalable on-ramp for institutional, merchant and consumer participation in digital assets by promoting greater efficiency, security, and utility,” Bakkt CEO Kelly Loeffler said in the statement. “We are collaborating to build an open platform that helps unlock the transformative potential of digital assets across global markets and commerce.”

Wejście do gry instytucji ICE może zmienić grę. W projekt zaangażowany jest w pełni między innymi założyciel i dyrektor generalny ICE Jeff Sprecher, który jest znanym inwestorem, przypisuje mu się między innymi modernizację największej giełdy papierów wartościowych NYSE, która rozlicza 1.5 miliarda akcji dziennie.

Prawdopodobnie pod przewodnictwem Sprechera nowe kontrakty Bitcoin (USD) będą urozmaicone także o inne transakcje oprócz BTC i może to dosłownie przyćmić aktualnie popularny handel futures oferowany poprzez CME oraz CBOE, czyli między innymi na giełdzie Bitmex.

Wielu analityków łączy fakt wejścia kontaktów terminowych CME ze spadkami na rynku kryptowalut, z uwagi na fakt, iż kontrakty terminowe umożliwiają grania na spadki bez ograniczeń finansowych, ale także bez konieczności posiadania “fizycznych” krypotwalut. W ten sposób cały rynek podatny jest na manipulacje czysto “papierowym” kontraktem, bez zabezpieczenia w realnych kryptowalutach. Bakkt jest także odpowiedzią na ten problem.

Cele Bakkt

Nadrzędnym celem Bakkt jest stworzenie regulowanego środowiska dla kryptowalut, stworzenie platformy dla inwestorów instytucjonalnych, jak i zwykłych inwestorów. Efekt ma być natychmiastowy i Bitcoin ma być wykorzystany przez Wall Street jako popularna alternatywa dla akcji i obligacji.

Dzięki Bakkt rynek kryptowalut ma docelowo generować potężne obroty, otwierając tym samym bramę dla takich instytucji, jak na przykład fundusze emerytalne, które będą  mogły część swojego portfolio lokować na rynku kryptowalut.

W rezultacie rynek kryptowalut ma być wolny od gwałtownych wahań na rynku ze względu na dużą płynność! Miejmy nadzieję, że rynek kryptowalut w grudniu 2018 odżyje, bo dzięki projektowi Bakkt mamy jasny sygnał iż Wall Street jest gotowy “wejść” na ten rynek.

Warto dodać iż sceptyczna część społeczności kryptowalut ma uzasadnione wątpliwości co do całego projektu ICE. Bakkt próbuje przeskoczyć regulacje, których rynek kryptowalut nie mógł przeskoczyć od 10 lat!

To dodatkowy fakt, dzięki któremu powinniśmy bacznie przyglądać się temu projektowi oraz jego wpływie na rynek kryptowalut.

5/5 - (10 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters