Śledź nas na lub dołącz do naszego

Coraz więcej branż decyduje się na wdrożenie technologii blockchain do swojej działalności. Teraz kolej na sektor ubezpieczeń. Znane polskie towarzystwo ubezpieczeniowe – LINK 4, ogłosiło wdrożenie trwałego nośnika wespół z KIR oraz Coinfirm.

Nowe perspektywy dla polskiej branży ubezpieczeniowej

LINK4 jest pierwszą firmą ubezpieczeniową na polskim rynku, która udostępniła klientom publiczne dokumenty, bazując przy tym na trwałym nośniku blockchain, dostarczonym przez KIR.

W projekt zaangażowana jest również firma Coinfirm.

Nośnik, o którym mowa pozwala dostarczać usługobiorcom stosowne dokumenty w wersji elektronicznej, zapewniając przy tym niezmienność oraz nieusuwalność w czasie. Dzięki temu rozwiązaniu nie tylko znacząco usprawniona zostanie komunikacja, ale i ograniczone zostanie do niezbędnego minimum przesyłanie korespondencji w formie papierowej.

Podobne rozwiązania testują już banki (m.in. PKO Bank Polski oraz BNP Paribas Bank) – teraz nadszedł czas na firmy ubezpieczeniowe.

Zobacz również: Blockchain BIK – nowe oblicze komunikacji banków z klientami

Zdaniem przedstawicieli KIR, technologia blockchain posiada olbrzymi potencjał, który z powodzeniem można wykorzystać w branży ubezpieczeniowej. Umożliwi ona bowiem firmom generowanie oszczędności, zapewniając jednocześnie zgodność regulacyjną.

Rola Coinfirm

Za integrację z trwałym nośnikiem odpowiedzialny będzie brytyjsko-polski startup Coinfirm.

Zastosowane rozwiązanie oparte jest o technologię Hyperledger Fabric.

Do nowej usługi klienci LINK4 będą mieli dostęp za pośrednictwem specjalnej platformy, służącej prezentowaniu oraz sprawdzaniu dokumentów opublikowanych na trwałym nośniku, bezpośrednio na stronie internetowej ubezpieczyciela.

Coinfirm we współpracy z LINK4 posłuży się swoim autorskim rozwiązaniem o nazwie „Trudatum”. Tym samym towarzystwo urośnie do rangi głównego innowatora w branży.

Korzyści

Nowe rozwiązanie blockchain wdrożone przez LINK4 umożliwi klientom firmy zweryfikowanie w dowolnym momencie autentyczności oraz integralności dokumentów, a będą mogli uczynić to zarówno bezpośrednio na stronie ubezpieczyciela, jak i na stronie KIR.

Proces ten nie wymaga logowania – konieczne jest jedynie wykorzystanie specjalnego, cyfrowo-liczbowego identyfikatora.

Dokumenty (takie jak chociażby karta produktu lub warunki zawarcia umowy) będą dostępnie zatem w sposób szybki i wygodny, a przede wszystkim bezpieczny.

Zobacz również: Revolut przebija ofertę tradycyjnych banków

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters