Śledź nas na lub dołącz do naszego

Idąc z duchem czasu firma Nestlé już od pewnego czasu wykorzystuje technologię blockchain w swoich działaniach, zapewniając tym samym większą przejrzystość łańcucha dostaw. Teraz poszerzyła zastosowanie łańcuchów bloków o luksusową markę kawy Zoégas, a dostarczycielem nowoczesnego rozwiązania jest IBM Food Trust.

Edycja kawy  Zoégas „Summer 2020” na blockchainie

Nestlé zaczyna coraz szerzej wykorzystywać technologię blockchain. Obecnie zamierza zastosować ją w procesie dystrybucji kawy Zoégas. Będzie to limitowana edycja o nazwie „Summer 2020”, która wprowadzona została na szwedzki rynek.

Zoégas to marka pełnoziarnistej, mielonej kawy arabica, certyfikowanej przez Rainforest Alliance, pochodzącej z trzech krajów – Brazylii, Rwandy oraz Kolumbii.

kawa Zoégas

Dane utrwalone z wykorzystaniem łańcuchów bloków posłużą konsumentom do śledzenia całego procesu powstawania ich ulubionej kawy.

Współpraca z Rainforest Alliance

Współpraca nawiązana przez Nestlé  z Rainforest Alliance ukierunkowana jest na pozyskiwanie w pełni wiarygodnych danych, a jednocześnie danych bardziej dokładnych, niż te standardowo upublicznione przez firmę.

Rainforest Alliance dostarcza bowiem własnych informacji certyfikacyjnych, pozwalających na identyfikowanie kawy. Są one dostępne za pośrednictwem platformy blockchain IBM Food Trust.

Jak to działa?

Klienci uzyskali możliwość śledzenia kawy, która dostępna jest dzięki zeskanowaniu kodu QR zamieszczanego na opakowaniu.

Mogą oni zatem śledzić cały proces powstawania produktu rozpoczynający się w fabryce w Helsingborgu, w której palone, a następnie pakowane są ziarna. Konsumenci zyskują wzgląd w dane na temat rolników, czasu zbioru, przyznawanych certyfikatów oraz w okresie wypalania ziaren.

Nestlé i blockchain

Firma Nestlé zwróciła się w stronę technologii blockchain już w 2017 roku, stając się członkiem ekosystemu blockchain IBM Food Trust.

Od tego czasu przedsiębiorstwo aktywnie angażuje się w rozwój platform blockchain, zapewniając dzięki temu swoim klientom jak największą przejrzystość.

Pierwszymi produktami, w przypadku których wykorzystano technologię blockchain był przecier Mousline oraz mieszanka dla niemowląt Guigoz.

Jednocześnie, wespół z OpenSC, firma pilotuje również otwartą sieć blockchain, ukierunkowaną na śledzenie i wymianę danych dotyczących trwałości mleka i oleju palmowego.

 

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters