Śledź nas na lub dołącz do naszego

Hex Trust, firma powiernicza z Hongkongu, nawiązała współpracę z dostawcą oprogramowania blockchain – przedsiębiorstwem R3, aby móc zapewnić swoim klientom możliwość obrotu cyfrowymi aktywami.  Na tej integracji skorzystają zarówno banki, jak i instytucje finansowe oraz klienci instytucjonalni.

Innowacyjne rozwiązania

Integracja Hex Trust z R3 będzie odbywać się za pośrednictwem platformy Corda (określanej również jako CorDapps). Technologia jaką dysponuje powiernik dedykowana jest bankom oraz pozostałym tradycyjnym instytucjom finansowym.

Hex Trust oferuje moduły bezpieczeństwa IBM Linux ONE, a co więcej firma zintegrowana jest z dziesięcioma najbardziej popularnymi pod względem kapitalizacji rynkowej protokołami blockchain.

Jest również kompatybilna z siecią płatności SWIFT, a ponadto Hex Trusts ma zapewnioną ochronę ubezpieczeniową, której dostawcą jest AON.

Nowe możliwości

Dzięki współpracy Hex Trust z R3 banki, instytucje finansowe oraz klienci instytucjonalni, zyskają możliwość bezpiecznego przechowywania tokenów wyemitowanych na Corda za pośrednictwem zastrzeżonej platformy powiernika.

R3 może poszczycić się współpracą z blisko 350 przedsiębiorstwami z różnych branż, którym dostarcza nowoczesne oprogramowania.

Corda jest zaś platformą blockchain, zapewniającą firmom realizowanie poufnych transakcji z wykorzystaniem inteligentnych kontraktów, redukując przy tym koszty transakcji oraz usprawniając cały przebieg operacji biznesowej.

Platforma dostępna jest w dwóch wersjach – Corda open – source oraz Corda Enterprise, będącą wersją komercyjną przeznaczoną do użytku korporacyjnego.

Przedstawiciele R3 nie kryją swojej ekscytacji nowo nawiązaną współpracą, zwracając przy tym uwagę, że technologia blockchain obecna jest na wszystkich etapach procesu powierniczego.

Firma dostrzega ogromny potencjał we współpracy z Hex Trust, silnie angażującym się w bezpieczne i kompleksowe przechowywanie zasobów cyfrowych.

Także i powiernik z Hongkongu żywi potężne nadzieje związane z integracją z nowym partnerem, uznając ją za wyraz uznania dla potencjału, jakim dysponuje.

O Hex Trust i R3

Hex Trust uchodzi za azjatyckiego lidera pod względem przechowywania cyfrowych aktywów na poziomie korporacyjnym. Oferuje swoim klientom innowacyjną, autorską platformę, gwarantującą bezpieczne i nowoczesne rozwiązania powiernicze, z których mogą skorzystać banki, instytucje finansowe oraz klienci korporacyjni.

Przedmiotem działalności R3 jest natomiast dostarczanie firmom oprogramowania blockchain, a kluczowym narzędziem służącym temu celowi jest platforma Corda. Przedsiębiorstwo funkcjonuje w globalnym ekosystemie, skupiającym przedstawicieli różnych branż, zarówno z sektora prywatnego, jak i publicznego.

5/5 - (1 vote)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters