Śledź nas na lub dołącz do naszego

Dzięki platformie Blockchain BIK klienci polskich banków zyskali możliwość otrzymywania  zmian w regulaminach produktów, z których korzystają drogą elektroniczną.

Za sprawą technologii blockchain, której zastosowanie zatacza coraz szersze kręgi, banki mogą prowadzić cyfrową komunikację ze swoimi klientami, z zachowaniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

Niezawodność i bezpieczeństwo

Platforma Blockchain BIK została opracowania przez grupę specjalistów z Biura Informacji Kredytowej, w oparciu o technologię firmy Billon.

Nowe rozwiązanie zapewnia niezawodność transakcji, jak i wysoki stopień bezpieczeństwa, gwarantując przy tym korzyści zarówno dla samego banku, jak i jego klientom.

Tym co zdecydowanie wyróżnia platformę Blockchain BIK, jest zapewnienie odbiorcom stałego i łatwego dostępu do swoich dokumentów za pośrednictwem specjalnego portalu BIK, w pełni zintegrowanego z technologią blockchain.

Bezpieczeństwo, które jest największą domeną platformy Blockchain BIK, udało się osiągnąć w dużej mierze dzięki temu, że dokumenty są rozpraszane do wielu węzłów sieci, czyli miejsc przechowywania, a każdemu z nich przypisany zostaje odrębny adres. Powoduje to, że opisywane rozwiązanie jest nie tylko wysoce bezpieczne, lecz również obarczone bardzo niskim poziomem ryzyka wystąpienia awarii.

Zarząd BIK żywi nadzieję, że platforma będzie sukcesywnie wdrażana w funkcjonowanie kolejnych instytucji finansowych oraz sektorów rynku.

Potencjał i perspektywy

Blockchain BIK jest owocem wielu lat zbierania przez BIK doświadczeń z zakresu tworzenia rozwiązań dla sektora finansowego oraz współpracy z firmą Billon, która dostarczyła nowoczesnej technologii.

Nowa platforma odznacza się bardzo dużą elastycznością swojej architektury, umożliwiającej tworzenie rozmaitych sieci opartych na blockchainie dla poszczególnych sektorów, przy czym nie wyklucza się, że w przyszłości jej zastosowanie wykroczy poza branżę finansów, obejmując branżę telekomunikacyjną, ubezpieczeniową oraz sektor e-commerce.

4.9/5 - (15 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

Please enter CoinGecko Free Api Key to get this plugin works.

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters