Śledź nas na lub dołącz do naszego

Platforma Cortex Labs ogłosiła uruchomienie zdecentralizowanej aplikacji blockchain – będzie to gra wideo sterowana przez sztuczną inteligencję (AI). Digital Clash, bo to o niej mowa, dostępna jest na przeglądarkach z portfelem Cortex, a jej premiera stanowi ważny krok w stronę integracji dwóch rewolucyjnych technologii – blockchain i sztucznej inteligencji.

Zobacz również: Sztuczna inteligencja i blockchain – co wyniknie z połączenia dwóch potężnych technologii?

Jak to działa?

Nowa gra Digital Clash, która została uruchomiona przez Cortex Labs jest pierwszą grą AI dApp opartą na łańcuchach bloków.

Mogą w nią grać użytkownicy przeglądarek z portfelem Cortex.

Pierwszy krok polega na utworzeniu obrazu ze specjalnie do tego celu przeznaczonych pikseli. Zespoły uczestniczące w grze mogą również stawiać sobie wzajemnie wyzwania.

Gdy zawodnicy uzyskają konieczną ilość transakcji pikselowych, do gry wkracza model sztucznej inteligencji, oparty na bazie danych Modified National Institute of Standard and Technology (MNIST).

To on typuje zwycięzców i przyznaje nagrody.

Autorzy projektu

Pomysłodawcą i autorem gry jest grupa DevBug. Kluczowe dla realizacji projektu było znalezienie odpowiedniego łańcucha bloków, na którym zostałby uruchomiony model AI.

Okazał się nim właśnie Cortex Labs, który chętnie i z wielkim entuzjazmem podjął zadanie – integracja tych dwóch technologii w branży gier może okazać się bowiem prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Blockchain Cortex oparty na sieci Ethereum doskonale wpasował się w nowy projekt, choć nie oznacza to, że można już spocząć na laurach.

Droga do efektywnego połączenia blockchaina ze sztuczną inteligencją dopiero się bowiem rozpoczęła, a wszystkie zaangażowane w ten proces podmioty czeka jeszcze wiele prób i testów.

O Cortex Labs

Cortex Labs zdecydowanie wyróżnia się na tle innych platform blockchainowych, przede wszystkim z uwagi na zwrot w stronę sztucznej inteligencji.

Zobacz również: Matrix AI Network – Blockchain 3.0

Misją firmy jest tworzenie innowacyjnych modeli uczenia maszynowego opartych na łańcuchach bloków, dostarczających użytkownikom również inteligentnych umów na blockchainie Cortex.

Proponowane rozwiązania mają także umożliwiać przesyłanie zdecentralizowanych aplikacji sztucznej inteligencji, w które celowali  członkowie DevBug.

Właśnie to sprawiło, że Cortex został wybrany przez autorów Digital Clash do uruchomienia gry, a współpraca ta z pewnością będzie inspirować do dalszych prac nad wspólnym zastosowaniem technologii blockchain oraz AI.

Zobacz również: Neptune.ml celuje w machine learning

Rate this post

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters