Śledź nas na lub dołącz do naszego

International Blockchain Monetary Reserve (IBMR) uruchomił MESE.io – mikrofinansową giełdę bazującą na blockchainie Algorand. Platforma oferuje zupełnie nowe możliwości finansowe dla rynków wschodzących.

Rozwiązanie na poziomie mikro na rynków wschodzących

Nowe narzędzie wprowadzone przez IBMR to mikrofinansowa platforma, która stworzona została wespół z ChainUP oraz Algorand. MESE.io ukierunkowana jest przede wszystkim na rynki wschodzące. Zapewnia ona bowiem użytkownikom uczestnictwo w globalnym rynku akcji technologicznych wyłącznie na poziomie mikro.

Celem platformy jest zagwarantowanie inkluzywności finansowej na rynkach wschodzących. Dzięki temu użytkownicy zyskują szansę na uczestnictwo w światowym obrocie akcjami technologicznymi, a umożliwiającym to narzędziem jest cyfrowy model tokenizacji.

Jego zadaniem jest dokonanie podziału tradycyjnych akcji na tokeny mikroekonomiczne o reprezentatywnej wartości 1/10 000 zapasu referencyjnego. Pozwala to funkcjonować giełdzie mikrofinansowej, bazującej na stabilności wysoce zaawansowanych rynków, a jednocześnie finansowo rozwijać się rynkom wschodzącym.

Nowe możliwości finansowe

MESE.io oferuje użytkownikom zupełnie nowe możliwości handlowania tokenami we własnym przedziale cenowym. Biorąc za przykład mikroequity token M-TSLA, jego cena może być wyznaczona na podstawie ceny akcji TSLA. W przypadku jednak przedstawicieli rynków wschodzących, M-TSLA jest w stanie wycenić wartość bezpośredniego dostępu do aktywów długoterminowych wolnych od ryzyka. W ten sposób token staje się zabezpieczeniem przez niestabilnością finansową.

Tokeny MESE.io

Tokeny MESE.io tworzą zdecentralizowane aktywa oparte na blockchianie Algorand. Użytkownicy mogą wykorzystywać je w swobodnym handlu, a ich przechowywanie możliwe jest zarówno na platformie, jak i poza nią. Algorand to jednak nie jedyna platforma, z jakiej korzysta MESE.io – drugą jest platforma handlowa w chmurze ChainUP, zapewniająca dostęp do giełd technologicznych  należących do grupy MATTANG.

O International Blockchain Monetary Reserve

Przedmiotem działalności agencji IBMR jest mikrofinansowanie oraz rozwój gospodarczy. Jej naczelną misją jest walka z globalnymi nierównościami poprzez tworzenie zdecentralizowanych struktur społeczno-gospodarczych.

 

5/5 - (6 votes)

Tokeny.pl to portal kryptowalut prowadzony przez zespół krypto entuzjastów. Głównym obszarem naszego zainteresowania są kryptowaluty, tokeny, tokeny personalne jak również technologia blockchain. Na łamach naszego serwisu będziemy prezetować niezależne recenzje kryptowalut oraz ciekawe artykuły z rynku. Dodatkowo prezentujemy aktualne kursy wszystkich krytowalut. Na stronie znajduje się również wielofunkcyjny kalkulator kryptowalut jak również walut tradycyjnych.

Informacje opublikowane na portalu kryptowalut tokeny.pl nie są rekomendacjami finansowymi oraz nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Opublikowane na łamach portalu informacje nie stanowią oferty. Tokeny.pl nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie decyzje, podjęte pod wpływem danych prezentowanych w Serwisie. Portal nie ponosi żadnej odpowiedzialności z tytułu ewentualnego wykorzystywania informacji na stronie.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat przekraczających wartość depozytu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe, dlatego kontrakty na różnice kursowe (CFD) mogą nie być odpowiednie dla wszystkich inwestorów.

Copyright © 2019 Tokeny.pl

My Newsletter

Sign Up For Updates & Newsletters